Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

19.09.2010 19:48

Czy Linux musi być nudny? Jak szybko edytować strony WWW i w jaki sposób cyberprzestępcy okradają użytkowników programów. To tylko niektóre z tematów, które zainteresowały blogerów dobrychprogramów.

Zacznijmy od tekstu command-dosa zatytułowanego Linux na wesoło. W wyczerpującym wpisie omawia on, jak można dobrze bawić się z Linuksem. Jak stwierdził jeden z komentujących, tekst jest niczym erotyk napisany prawie wyłącznie za pomocą komend Unixowych. Ciekawym zagadnieniem zajmuje się też Orlando, który omawia dostępność produktów największych firm zajmujących się oprogramowaniem. Temat interesujący, zwłaszcza, że zagadnienie wzbudza często emocje wśród użytkowników. Warto też rzucić okiem na wpis Niewidomi użytkownicy komputerów i narzędzia open source. Już jego tytuł mówi sam za siebie.

W minionym tygodniu naszych blogerów interesowało również zagadnienie piractwa, a także problem niebezpiecznych programów. Razi opisuje wykorzystywane przez oszustów sposoby na wyłudzenie od użytkowników pieniędzy. Warto dowiedzieć się jakie metody stosują złodzieje - łatwiej będzie można się przed nimi bronić. Swoje spostrzeżenia na temat Powszechnego Spisu Rolnego 2010 zamieścił z kolei max1910. W tym tygodniu możemy przeczytać o podsumowaniu akcji.

Przeglądając blogi dobrychprogramów warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka tekstów. Dowiemy się z nich między innymi jak szybko edytować strony WWW za pomocą programu Notepad++ i odpowiedniego dodatku, a także o pozycjonowaniu witryn internetowych. Użytkownik skandyn pisze o tym jak szybko i łatwo można zrobić bardzo ładną galerie zdjęć na stronie internetowej (Flash gallery), zaś a’picasso omawia jeden z filmików prezentujących - jeszcze przed premierą bety - interfejs przeglądarki Internet Explorer 9. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)