Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

23.01.2011 18:53, aktualizacja: 27.08.2013 13:50

Czy HTML5 może się przydać w tworzeniu gier, dlaczego warto porzucić Basha i jak zaprowadzić porządek w książkach - to niektóre z tematów, jakie poruszali w tym tygodniu nasi blogerzy. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Wuala to serwis i program umożliwiający przechowywanie plików w chmurze obliczeniowej. O jego możliwościach i wprowadzonych ostatnio zmianach pisze Yuri20 w tekście Wuala - co nowego?. Jeśli jesteśmy przy tematyce programów, warto zapoznać się z tekstem porównującym programy Excel i Calc w warunkach studenckich. Natomiast o całym pakiecie biurowym - Lotus Symphony - pisze Ave5. Nasi blogerzy wypowiadali się w minionym tygodniu także o przeglądarce Opera i aplikacji Calibre. To narzędzie przydatne do katalogowania książek. Jak twierdzi autor tekstu, Calibre to wirtualny odpowiednik ogromnej półki na książki i gazety, podany w przyjemnej i prostej w obsłudze formie.

Pojawiły się również wpisy na temat Linuksa. Z tekstu phanyksa dowiemy się o zamienniku DAEMON Tools na Linuksa, zaś Jaahquubel_ pisze o uruchamianiu programów z poziomu konsoli. Bloger Vifon wypowiada się o powłoce uniksowej Zsh. Swoimi wrażeniami z korzystania z Linuksa pisze n33trox, który przez ostatnie 10 lat używał Windowsa. Windowsa używam od roku 2000. Ubuntu używam od przedwczoraj i w tym czasie ani razu Windowsa nie uruchomiłem, bo go po prostu nie potrzebuję. Tekst może przypaść do gustu szczególnie osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Linuksem.

Nasi blogerzy pisali w minionym tygodniu także o OpenSSH, sprzętowym zabezpieczeniu bankowości internetowej czy kontrolerach konsoli Xbox. Bloger wszerad zamieścił pierwszą część porad dla webmasterów zatytułowaną Wygodne środowisko dla webmastera. Z kolei z wpisu użytkownika ŁukaszPL dowiemy się jak można wykorzystać HTML5 w tworzeniu gier.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)