Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

06.02.2011 17:43

Czy osoby korzystające z Androida są gorsze, jaki jest najlepszy dock dla Linuksa i gesty myszy dla Windowsa - to jedne z ciekawszych wpisów na blogu dobrychprogramów.

Zacznijmy od tematyki programów, która w minionym tygodniu była często poruszana przez naszych blogerów. StrokeIt, czyli program do obsługi gestów myszy w Windowsie - to temat, który zainteresował blogera average user. Z kolei o darmowym menadżerze haseł przeczytamy we wpisie Eru, a Ave5 radzi w jaki sposób można szybko i bez dużego nakładu pracy uzyskać w programie GIMP (w Photoshopie zresztą też) efekt wystrzału z broni palnej. Warto też wspomnieć o dockach dla Linuksa. Na temat Avant Window Navigator (AWN) wypowiada się dwóch blogerów, Pr0cesja i reventon.

O usłudze sieciowej IRC wypowiedział się polarkreis, zaś webnull w dwóch tekstach (pierwszy i drugi) pisze o serwerze WWW lighttpd. Bloger RaveStar postanowił zająć się Javą (Java 3: Java & Groovy - prosty program i Java 4: Blokada uruchomienia dwóch i więcej aplikacji jednocześnie). Z jego wpisów możemy dowiedzieć się między innymi jak uniemożliwić użytkownikowi uruchomienie dwóch i więcej naszych aplikacji jednocześnie. Dzięki użytkownikowi blind-oln zapoznamy się natomiast z pisaniem programów w GTKmm.

Swoje przemyślenia o systemie Android zamieścił oprych (Dlaczego korzystając z Androida jestem gorszy?), z kolei o Google i YouTube pisze Szuri21. Nasi blogerzy pisali także o piraceniu, wyszukiwarce DuckDuckGo, albo jak skutecznie zwiększyć zasięg Internetu mobilnego.

Wpisów w minionym tygodniu na blogu dobrychprogramów było tak dużo, że trudno wspomnieć o wszystkich ciekawych tekstach. Zapraszamy więc do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)