Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

27.02.2011 12:07, aktualizacja: 27.02.2011 13:24

Jak to jest z numeracją Chrome, jak wygląda rozwój programu Skype i czy Jolicloud jest najlepszym systemem dla netbooka? To tylko niektóre z zagadnień poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Tym razem zaczniemy od tematyki programów. Proces rozwoju komunikatora Skype omawia webnull. Powodem powstania tekstu był fakt, że Ostatnio nieco zawiodłem się na popularnym Skype dlatego postanowiłem o nim napisać, o tym jak tak ogromna firma może zaniedbywać jakość programu. O programie FreeVimager, czyli alternatywie dla IrfanView pisze AdiOs83, zaś Jaahquubel_ porusza zagadnienie numeracji w Chrome. W minionym tygodniu mogliśmy też przeczytać o mało znanej przeglądarce internetowej fastPATX czy systemie Sabayon mogącym służyć jako centrum multimedialne.

Sporo miejsca we wpisach naszych blogerów zajęły porady. O korespondencji seryjnej pisze po raz drugi max1910, zaś Jaahquubel_ wypowiada się na temat konwersji materiałów wideo na potrzeby telefonów komórkowych. W tekście zatytułowanym Kłódeczki w Windows 7 NRN radzi jak ostatecznie rozwiązać problem z wszędobylskimi kłódeczkami na folderach i plikach. Warto też zajrzeć do bloga Ardzieja i wpisu Magia ciasteczek - Szpieg Flash i Ty.

Nasi blogerzy poruszali w ubiegłym tygodniu także tematykę systemów operacyjnych (Jolicloud czy Puppy Linux), dzielili się swoimi przemyśleniami na temat oprogramowania czy kampanii antypirackiej. O piractwie pisze również Pangrys, zaś wszerada zainteresowało zagadnienie standardów. Interesujący jest również wpis autorstwa użytkownika XeonBloomfield, który wskrzesza raczej zapomniane dzisiaj już dyski RAM, a także poradnik "co każdy posiadacz dysku SSD wiedzieć powinien", którego autorem jest fragman78. Wszystkich ciekawych wpisów i tak nie sposób wyliczyć - zapraszamy więc do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)