Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

13.03.2011 19:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W minionym tygodniu nasi blogerzy pisali między innymi o programie 7-Zip, systemie Android, a także ciężkim życiu informatyka. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Nasz cotygodniowy przegląd zaczniemy od programów. Niedawno na łamach portalu pisaliśmy o nowej wersji WinRara. Alternatywę dla niego, program 7-Zip, prezentuje bloger PolishNetwork. W tekście zapoznamy się zarówno z zaletami aplikacji (obsługa większości formatów plików) jak i jej minusami (nieciekawy interfejs). Z kolei o darmowym korzystaniu z Gadu-Gadu w telefonie pisze max1910. Wpis może zainteresować osoby, które często korzystają z komunikatora tekstowego - także w urządzeniach mobilnych.

Program Microsoft Baseline Security Analyzer przeznaczony do skanowania stopnia zabezpieczeń komputera przedstawia zorak. Możemy też przeczytać o bezpieczeństwie. Bloger zorak prezentuje kilka sposobów, jak dodatkowo zabezpieczyć system Windows (w wersji XP i Vista). Dowiemy się na przykład, jak tworzyć silne hasła, albo zmienić sposób logowania do systemu. Jeśli już jesteśmy przy systemach operacyjnych, warto zwrócić uwagę na wpisy skandyna i RaveStara. Blogerzy piszą o systemie GeekDOS 20.03, a także o WebOS, który od zeszłego roku należy do firmy HP.

Nasi blogerzy porównywali także nową technologię Thunderbolt z USB, opisywali testy iPada 2, a także pakiet Xampp, dzięki któremu w prosty sposób zainstalujemy i skonfigurujemy w warunkach domowych serwer. Bloger underface pokusił się o stworzenie niezbędnika dla Androida z najciekawszymi jego zdaniem aplikacjami dla tego systemu. Z kolei Shaki81 opisał mniej przyjemne strony pracy informatyka. Tekst wywołał szeroki odzew wśród czytelników dobrychprogramów. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)