Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

27.03.2011 20:35, aktual.: 27.03.2011 22:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak nie słuchać muzyki, system Amiga, fenomen Facebooka czy Firefox 4 - to niektóre z tematów, jakie podjęli w minionym tygodniu blogerzy dobrychprogramów.

Czy przeglądarka Firefox 4 udała się Mozilli? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Ave5 opisując wady i zalety programu. Bloger skupia się przede wszystkim na stronie wizualnej przeglądarki, nie zaniedbuje jednak nowych funkcji wprowadzonych przez Mozillę. Mozilla solidnie odrobiła zadanie domowe, czytamy w podsumowaniu. Po długim okresie oczekiwań użytkownicy dostali produkt stabilny, szybki i równie dobry, co konkurencja.

Na temat programów pisał także rafaljelitto (PassTool Password Reader), a iluzion pośrednio odnosi się do aplikacji Drzewo Genealogiczne II. Z pierwszego wpisu dowiemy się o najnowszej wersji dekodera haseł, natomiast iluzion pisze, w jaki sposób dodać proste drzewo genealogiczne do dokumentu napisanego w LaTeX-u. Porady mogą przydać się osobom, które chciałyby stworzyć drzewo genealogiczne własnej rodziny. Na temat menadżerów zarządzania treścią wypowiada się natomiast Karolinah. Możemy przeczytać o dwóch narzędziach, a mianowicie Pluck CMS i Getsimple CMS.

Nasi blogerzy wypowiadali się także na temat systemów operacyjnych. Mało znany projekt GhostBSD został omówiony przez Karolinah, zaś skandyn pisze o Amidze (Icaros Desktop). Poruszano również inne zagadnienia. Na temat sfałszowanych certyfikatów SSL opublikował wpis ykaste. Bloger Shaki81 szukał odpowiedzi na pytanie o fenomen Facebooka, zaś januszek postanowił sprawdzić co mój stacjonarny PC może zyskać kiedy dysk systemowy zamienię na SSD. Warto też zwrócić uwagę na tekst 65xe, w którym przeczytamy o formacie DRM do zabezpieczania cyfrowej muzyki. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)