Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

24.04.2011 18:51

Jak zagrać w „World of Warcraft” na Linuksie, program do zarządzania e-bookami czy ezoteryczne języki programowania - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Zacznijmy od programów - w minionym tygodniu sporo wpisów poświęconych było tej tematyce. Dzięki tekstowi lucas__ dowiemy się, jak działa BlueDevil, czyli zasobnik systemowy dla Linuksa. Z kolei wojtekadams przedstawia listę apletów dla Ubuntu. Warto zauważyć, że przeznaczone są one dla środowiska graficznego GNOME. Ten sam autor opisał również Postlera, klienta poczty dla systemu elementaryOS. Mogliśmy przeczytać też o Calibre, czyli aplikacji przeznaczonej do obsługi e-booków. Meszuge omówił współpracę programu z czytnikiem Kindle. Z kolei na temat pakietu biurowego dla Androida pisze qdominik.

Miłośnikom gier komputerowych polecamy wpis XeonBloomfielda. Bloger opisał proces instalacji popularnej gry MMORPG „World of Warcraft” w systemie Linux. Z tekstu możemy dowiedzieć się, jakie czynności wykonać, aby uruchomić grę za pośrednictwem Wine. Bloger informuje nas również na temat wydajności aplikacji zainstalowanej w taki sposób. Na koniec zamieszczono dodatkowe zrzuty ekranu, prezentujące działanie „World of Warcraft”, a także krótkie podsumowanie.

Nasi blogerzy sporo pisali również o samym Linuksie. Z dwóch wpisów możemy dowiedzieć się na temat środowiska Plasma Active rozwijanego przez twórców KDE. W kolejnych tekstach omawiane są takie elementy jak Vendor Interaction czy współpraca z systemami operacyjnymi. Natomiast webnull w kolejnej odsłonie z cyklu „Siła konsoli w systemach uniksowych” opisuje Pythona i projekt plowshare, który może być wykorzystany do pobierania materiałów z serwerów hostingowych takich jak Rapidshare czy MegaUpload.

W minionym tygodniu mogliśmy przeczytać również o przyciemnianiu stron w Firefoksie, ezoterycznych językach programowania czy o automatycznej aktualizacji sterowników (Intel Driver Update Utility). Kolejni blogerzy zmieścili też zdjęcia swoich stanowisk pracy - Ave5 i GBM. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)