Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

22.05.2011 16:58

Walka o prawa konsumenckie, programy dla Chrome czy usuwanie poufnych danych - to niektóre z tematów jakie zainteresowały naszych autorów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

W tym tygodniu mieliśmy prawdziwy wysyp tematów, nie sposób o wszystkich wspomnieć. Nasi blogerzy pisali o programach, udzielali porad dotyczących bezpieczeństwa, testowali przeglądarki, a nawet radzili jak... gotować parówki. Zacznijmy od jednego z ciekawszych tematów, a mianowicie walki o prawa konsumenckie. Nasi blogerzy pisali o swoich zmaganiach z serwisem w przypadku popsutego sprzętu. NRN opisywał na przykład współpracę ze sklepem, w którym zakupił zestaw Logitech diNovo Media Desktop Laser. Z kolei Ave5 opisuje doświadczenia z jednym z dostawców Internetu. Bardziej ogólnie zagadnienie potraktował januszek, który przedstawia podstawowe kroki jakie powinniśmy przedsięwziąć w przypadku, gdy zakupiony sprzęt posiada wady fabryczne.

Kolejną odsłonę swoich ulubionych programów zaprezentował GBM. Autor omawia między innymi narzędzia do webmasteringu, programowania czy optymalizacji systemu. Całość wzbogacona jest zdjęciami przedstawiającymi nietypowe wykorzystanie komputerów. Aplikacje dla przeglądarki Chrome omawia grabarz86, zaś tfl radzi jak synchronizować kilka folderów w usłudze Dropbox. Warto też zapoznać się z tekstem darisa na temat FluxBB - skryptu forum dyskusyjnego napisanego w PHP. A na koniec tematyki programów prawdziwa bomba - MaXDemage zastanawia się, dlaczego w programach jest za mało seksu ;)

W tym tygodniu nasi blogerzy pisali także o giełdach komputerowych, języku Pascal, systemie MeeGo czy imprezie GameShow w Szczecinie. Draqun zamieścił test przeglądarek internetowych na zgodność z HTML5, a tfl radzi administratorom jak oszczędzać czas dzięki wykorzystaniu automatów. Mogliśmy przeczytać także o działaniu środowiska KDE w starszych komputerach albo o gramatyce. Jak dowodzi Druedain wiele anglojęzycznych zwrotów używanych w informatyce ma swoje całkiem dobre polskie odpowiedniki. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)