Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

03.07.2011 20:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Linux na wakacjach, co zrobić, kiedy zapomnimy hasła i jakie nowości pojawiły się w Operze - to tylko niektóre z tematów, o jakich pisali nasi autorzy. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Wakacje w szkołach zaczęły się na dobre, studenci kończą sesję - pora letnia nie ominęła blogów. W tekście skandyna przeczytamy, jaką dystrybucję Linuksa wybrać na wakacje (PCLinuxOS). Autor omawia najnowsze wydanie, które ukazało się przed kilkoma dniami. Również na temat PCLinuxOS pisze lucas__, omawiając nowe jądro systemu, serwer Xorg czy Menadżer Pakietów Synaptic. Oba teksty - skandyna i lucasa - wzbogacone zostały o zrzuty ekranu prezentujące wygląd PCLinuxOS. Z kolei djgrzenio zajął się zagadnieniem, jak można zintegrowac Active Directory z serwerem plików SAMBA oraz dostępu przez SSH do serwera linuxowego.

Wśród tekstów nie mogło zabraknąć wpisów na temat programów. W mijającym tygodniu było ich całkiem sporo, począwszy od narzędzia iftop przeznaczonego do monitorowania ruchu sieciowego, poprzez Resource Monitor, a skończywszy na grach komputerowych. Dowiedzieliśmy się, co nowego znalazło się w stabilnej Operze 11.50, zaś ramirez1 przedstawił program Ophcrack. To narzędzie przeznaczone do odzyskiwania haseł przez zapominalskich. Bloger steemm zaprezentował grę wyścigową Forza Motorsport 3, a NRN wyjaśniał bardziej ogólnie, Czego uczą nas gry komputerowe. Natomiast januszek zajął się ciekawym problemem praw autorskich na przykładzie programu Synkron do synchronizacji plików i katalogów.

Nasi blogerzy interesowali się również telekomunikacją - NRN napisał o tym, dlaczego wybrał sieć Orange, a także o swoich przygodach z usługą Nowe Orange Go. Z kolei Shaki81 w kolejnej już odsłonie opowieści o pracy specjalisty ds. teleinfomatycznych, pisze o zatrudnianiu pomocników. Jak czytamy we wpisie, o posadę pomocnika informatyka ubiegali się między innymi historyk, matematyk, a nawet... nauczyciel muzyki. Swoją krytykę dostawcy domen internetowych przedstawia januszek, zaś we wpisie GBM przeczytamy o problemie tzw. script kiddiots. Na koniec zaś propnujemy intrygujący tekst blogera tfl, z którego dowiemy się, dlaczego autor... przestał wierzyć w św. Mikołaja.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)