Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

05.09.2011 11:09, aktualizacja: 05.09.2011 17:28

W mijającym tygodniu nasi blogerzy pisali między innymi o migracji z Windows na Linuksa, dlaczego gry komputerowe są „be” i o słownikach.

Cotygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów rozpoczniemy od tematyki systemów operacyjnych. Bloger mcywinski opisał COSMOS, czyli system operacyjny w kodzie zarządzanym. Dzięki wpisowi lucas__ mogliśmy dowiedzieć się o historii Ubuntu Application Indicators, czyli wskaźnikach w Ubuntu. Największe zainteresowanie wzbudził jednak tekst sla17 zatytułowany Jak fanboy MS przenosi się na Linuxa :) Możemy dowiedzieć się z niego, jak zagorzały zwolennik systemu Windows zainstalował w swoim komputerze Ubuntu i co z tego wynikło. Na koniec zaś tego tematu proponujemy Surun, czyli mechanizm sudo w Windows.

W tym tygodniu pojawiło się też kilka tekstów na temat programów, a wśród nich druga już część testu słowników offline autorstwa Ave5. Dowiemy się z niego o zaletach i wadach takich aplikacji jak między innymi GoldenDict, Babiloo czy Artha. Meszuge pisał o Firefoksie, zaś n33trox podzielił się swoimi wrażeniami z gry World Of Warcraft. Ten sam autor napisał również kilka zdań o innych grach komputerowych takich jak Wiedźmin 2, Dragon Age: Początek czy StarCraft II. Wnioski? Ano wnioski są takie, że ja się chyba po prostu starzeję. Kiedyś miałem więcej cierpliwości do gier, a teraz... teraz ma być łatwo, szybko i przyjemnie.

Na koniec naszego przeglądu proponujemy kilka niezwiązanych ze sobą tekstów. Bloger C-dru zamieścił Kilka uwag o HTML 5, zaś ze wpisu djfoksera możemy przekonać się, z których pendrive’ów najlepiej korzystać. MaXDemage napisał o e-bookach, których domaga się Ministerstwo Edukacji Narodowej, a GBM zajął się sytuacją polskiego rynku IT. Warto też zajrzeć do tekstu freeq52 zatytułowanego Spowiedź pirata. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)