Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

18.09.2011 17:36, aktual.: 19.09.2011 09:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 8 - ten temat zdominował ostatnie wpisy naszych blogerów. Poza tym pisali oni jeszcze o laptopach, Operze czy środowisku GNOME.

Ten tydzień na blogu dobrychprogramów zapisał się pod znakiem systemu Windows 8. Mogliśmy przeczytać zarówno recenzje udostępnionej wersji deweloperskiej, jak i poczytać o projektowaniu aplikacji na potrzeby interfejsu Metro. Swoimi wrażeniami z instalacji i użytkowania Windows 8 podzielił się między innymi deepone, podobny tekst zamieścił też bloger n30. Znacznie bardziej krytycznie do produktu podszedł Meszuge, którego zdaniem ten system (Windows 8) jest czymś w rodzaju balonu próbnego – jeśli pewne rozwiązania się przyjmą, prawdziwy i dopracowany okaże się dopiero... Windows 9. Jeżeli już jesteśmy przy tematyce systemów i interfejsów graficznych, warto też zapoznać się z tekstem lucas__ porównującym GNOME Shell z Unity.

W mijającym tygodniu kilka tekstów na blogu poświęconych było tematyce sprzętu. Meszuge podziękował za laptopa, zaś na jego post odpowiedział bolivar. Dyskusja dotyczyła między innymi kupowania laptopów i ich wyższości (bądź też odwrotnie) nad stacjonarnymi pecetami. Jak czytamy w jednym z tekstów na temat promowania laptopów, mam odruchy wymiotne, kiedy dyktatorzy komputerowej mody wszelkimi sposobami starają się mi weprzeć, że potrzebny mi jest sprzęt gorszy i droższy.. Z kolei na temat rozwoju i przyszłości sprzętu - a także Internetu - pisał również Meszuge.

Na koniec proponujemy kilka niezwiązanych ze sobą tematów. Shaki81 napisał dość krytyczny tekst o problemach z korzystaniem z Opery, zaś Vifon opublikował kolejną część na temat menadżerów okien. W tym odcinku mowa jest o managerach okien bez dwma i jego pochodnych. Bloger bolivar wyjaśnia, dlaczego programista nie powinien testować swojego kodu, a webnull prezentował narzędzie logdetect do monitorowania zmian w plikach. Ten sam bloger wyjaśniał też, jakie podejście do prywatności użytkowników ma Facebook. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)