Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
11.12.2011 20:38

Testy sprzętu, zmiany w dobrychprogramach, rozważania na temat bezpieczeństwa haseł i gry - to niektóre z tematów, które poruszali blogerzy dobrychprogramów. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu blogów.

Miniony tydzień upłynął pod znakiem zmian w dobrychprogramach. Świętowaliśmy 9 urodziny portalu, wprowadziliśmy nową odsłonę blogów i zapowiedzieliśmy kolejne duże zmiany. Nowości te nie umknęły uwadze użytkowników - swój komentarz do nowej odsłony blogów zamieścił między innymi underface. Warto zapoznać się także ze wpisem Docenta, który szeroko omówił nowości wprowadzone w blogu dobrychprogramów i odpowiadał w komentarzach na liczne pytania użytkowników.

Jak stworzyć dobre, bezpieczne hasło? Można spróbować wymyślić je samemu, lub poprosić o pomoc komputer. Jeżeli zdecydujemy się na drugą możliwość, zapoznajmy się z publikacją Generator haseł – metodologia wyboru z zestawów w której lukasamd wyjaśnia, dlaczego automatycznie generowane hasła często zawierają niewiele cyfr i znaków specjalnych. Okazuje się, że nawet dobre hasło często nie zapewnia nam odpowiedniego bezpieczeństwa. Użytkownik deepone udowodnił, że można zresetować hasło administratora w systemie Mac OS X nie tracąc przy tym danych, zaś użytkownik Ardziej wyraził swoje zaniepokojenie polityką bezpieczeństwa w serwisie aukcyjnym Allegro.

Komputery to nie tylko kwestie bezpieczeństwa i nowinki techniczne, lecz także gry. Użytkownik ramirez1 opublikował na swoim blogu poradnik Battlefield 3 poświęcony szybkiemu zdobywaniu punktów i lataniu odrzutowcem. Fani wszelkiego rodzaju gier 2D powinni natomiast zapoznać się z wpisem Angry Birds Seasons - szybki rzut oka na wersję PCtową autorstwa Werkezuge. By móc komfortowo grać w gry, potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, w tym wygodnej myszki. Jeżeli właśnie rozważamy zakup gryzonia, warto zapoznać się z recenzją Logitecha G300 autorstwa Meszuge. Interesujący okazał się także wpis użytkownika M@ster poświęcony nietypowym edytorom do gier. Wśród naszych blogerów można znaleźć nie tylko osoby grające na PC lecz także konsolowców. Jeden z nich - TomisH - opisał zmiany, jakie zachodziły w interfejsie Xboxa 360 na przestrzeni lat.

Na koniec proponujemy dwie recenzje sprzętu - dysku zewnętrznego Seagate GoFlex oraz niedrogiego tabletu Lark FreeMe. Godne polecenia są także dwa teksty o dość nietypowej tematyce, z których dowiemy się, jaką specyfikację ma opracowany przez firmę GryfTechnologia procesor GTP 150M oraz do czego biologowi może przydać się komputer. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)