Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski

18.12.2011 21:19

Czy Bill Gates powróci by ratować Microsoft? Jaki jest najlepszy czytnik e-booków? Ile tak naprawdę kosztuje darmowy Internet od Aero2? Zapraszamy do tygodniowego przeglądu bloga dobrychprogramów.

Zwolennicy Linuksa często spierają się, która dystrybucja ich ulubionego systemu jest najlepsza. W minionym tygodniu jeden z naszych użytkowników - lucas__ - przyjrzał się zyskującemu ostatnio na popularności Linux Mint 12 i swoje wrażenia zawarł we wpisie o jakże zaskakującym tytule Recenzja Linux Mint 12. Ten sam autor opisał także nowości wprowadzone do Plasma Active Two - udostępnionej przez zespół KDE, nowej odsłony interfejsu dla ekranów dotykowych. Z kolei molexor wdał się w polemikę z miłośnikami minimalistycznych środowisk graficznych udowadniając, że interfejs powinien być przede wszystkim wygodny. Macie w domu komputer wyposażony w procesor Pentium 133 i 32 MB pamięci RAM? Jeżeli wydaje się wam, że taka maszyna może pracować tylko pod kontrolą archaicznego Windows 95, to jesteście w błędzie. W tekście „Chcieć to móc” Druedain starał się wykazać, że nawet komputerowe staruszki mogą pracować pod kontrolą jednej z kilku minimalistycznych dystrybucji Linuksa.

Czy Bill Gates powinien ponownie objąć przywództwo nad Microsoftem - zastanawia się zomo_prl. Biorąc pod uwagę wątpliwy sukces telefonów z WP7, jego wsparcie mogłoby się gigantowi z Redmond przydać. Pozostając przy temacie telefonów z Windowsem polecamy wpis użytkownika bartek46op, właściciela smartfona z Windows Phone 7 i komputera Apple. Z lektury tekstu dowiemy się, jak urządzenia dwóch rynkowych konkurentów współpracują ze sobą. Jeżeli nie przepadamy ani za Apple, ani za Microsoftem, możemy zdecydować się na telefon z systemem od Google. W sklepie z aplikacjami dla Androida trwała ostatnio promocja, którą podsumował underface.

Już za tydzień święta, przed nami ostatni moment na kupienie gwiazdkowych prezentów. Jeżeli planujemy zakup notebooka, zapoznajmy się z wpisem użytkownika skandyn, który właśnie nabył całkiem wydajny i niedrogi laptop firmy Acer. A jeżeli w czasie świąt najdzie nas ochota na czytanie książek? Jakie urządzenie najlepiej nadaje się do czytania e-booków? Nie, nie jest to iPad ani tablet z Androidem, lecz dedykowany czytnik Kindle. Takiemu urządzeniu, wyposażonemu dodatkowo w darmowy dostęp do Sieci, przyjrzał się jeden z naszych blogerów - el-mike. By korzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego Internetu nie musimy oczywiście kupować Kindle. Wystarczy skorzystać z oferty Aero2, który świadczy w naszym kraju usługę darmowego Internetu bezprzewodowego - o tym, ile tak naprawdę kosztuje to „bezpłatne” łącze, opowiedział qdominik w tekście Internet za (prawie) free.

Na koniec polecamy wpis Loreno poświęcony zagadnieniom piractwa, kolejną część cyklu artykułów Serwerownia od nowa i głos w dyskusji na temat abonamentu RTV - Abonament RTV - płacić czy nie?. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)