Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski

16.09.2012 20:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Linux, śpiewające komputery, konkurs z diodą i cyfryzacja telewizji - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Nasze cotygodniowe podsumowanie zaczynamy od polecenia serii wpisów będących relacją z konferencji Intel Developer Forum 2012. Za całością stoi nasz redakcyjny kolega tomekb. Z uwagi na ilość tekstów nie wymienimy wszystkich publikacji, warto zwrócić jednak uwagę na wpis o dyskach SSHD, produkcji układów scalonych z grafenu czy smartfonie z procesorem Intel Atom. Inny z członków redakcji - Docent - opisał zaś na swoim blogu zadanie specjalne w konkursie z diodą, które wzbudziło wiele emocji wśród uczestników.

Nasi użytkownicy także nie zawiedli - NRN opublikował ostatnią już część swojej serii o śpiewających komputerach zaś mordzio omówił zagadnienia związane z cyfrową telewizją DVB-T i jej odbiorem na komputerze. Warto przeczytać także o kondycji PC-tów jako platformy do gier - brak nowych konsol sprawia, że komputery osobiste wracają do łask graczy. Przypominamy także o akcji „10 pytań do SAMSUNGa” djDziadka - obecnie zebrane od użytkowników pytania zostały ujednolicone i wysłane do Samsunga. A dla przeciwników portali społecznościowych mamy wpis o złym i kłamliwym Facebooku autorstwa Zbigniew2003.

Czas na Linuksa. W tej części naszego podsumowania proponujemy wpis Lucasa o znaczeniu środowiska graficznego w rozwoju dystrybucji. Warto także wspomnieć o stworzonej przez webnulla aplikacji do wyświetlania powiadomień o nowych wpisach na blogu dobrychprogramów - właśnie ukazała się kolejna wersja tej apki. Merytorycznie wartościowy wydaje się także tekst poświęcony generatorowi wykresów w Gnuplot - może się on przydać szczególnie studentom studiów technicznych.

Na koniec polecamy wpis o problemach z naszym konkursem z diodą spowodowanych działaniem Adblocka oraz tekst wyjaśniający, jak powiadomienia o diodzie mogą być wysyłane nam w wiadomości SMS. Mamy także kolejny głos w dyskusji o naszym asystencie pobierania oraz małe co nieco dla początkujących użytkowników pakietu Maya. A na poprawę humoru kolejna odsłona specjalisty ds. teleinformatycznych ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)