Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
04.08.2013 20:30
Obraz

Ostatnie dni były dla wielu z nas pełne wrażeń. W świecie rzeczywistym mieliśmy między innymi HotZlot, Woodstock i Zlot Wielkich Żaglowców w Szczecinie. Świat wirtualny zaoferował nam zaś choćby nową wersję portalu dobreprogramy. Mimo tych wszystkich atrakcji wspomaganych przez falę upałów nasi dzielni blogerzy opublikowali mnóstwo wartościowych wpisów. Podsumujmy ich aktywność z ostatnich 7 dni.

Zaczynamy od krótkiego przeglądu gier na Androida autorstwa Arlida i mini-recenzji testowej wersji systemu iOS 7, który wkrótce trafi m.in. do telefonów Apple iPhone. Osoby chcące zwiększyć swoją aktywność fizyczną i szukające dobrego motywatora odsyłamy zaś do tekstu poświęconego GymPact - aplikacji, która finansowo nagradza nas za to, że jesteśmy w ruchu. Polecamy także felieton dotyczący kreowania potrzeb zakupowych i garść porad dotyczących modyfikowania tabletu Manta MID701. Warto także poczytać co nieco o Custom ROMach do Androida i zapoznać się z poradnikiem dotyczącym oszczędzania baterii w mobilnym systemie Google.

Z tematów softwarowych ciekawy wydaje się przewodnik pokazujący, jak przyspieszyć działanie komputera z Windows XP i ochronić swoją prywatność przy wystawianiu dysku twardego na sprzedaż. Osoby korzystające ze Skype być może zainteresuje zaś Skyperious - aplikacja do zarządzania archiwum wspomnianego komunikatora. Jeżeli zaś z rożnych powodów nie chcecie korzystać ze Skype do komunikacji ze znajomymi, możecie zainstalować jeden z wielu otwartoźródłowych odpowiedników, jak choćby opisany przez Ave5 Tox. Osoby rozglądające się za pakietem zabezpieczającym do komputera mogą zapoznać się natomiast z opublikowanym przez lukasamd testem TrustPort Internet Security 2013. Natomiast jeżeli korzystacie z Linuksa a wasza firma uważa go za zło wcielone, przeczytajcie koniecznie wpis Chemical Attack poświęcony działaniu linuksiarza w firmie korzystającej z rozwiązań Microsoftu.

Ponadto odsyłamy Was do opublikowanego przez SebaZ wpisu poświęconego historii rozwoju aplikacji do inwigilacji obywateli. Zaawansowani użytkownicy na pewno docenią także drugi wpis z serii LNMP (Linux + Nginx + MySQL + PHP) skupiający się na serwerze Nginx. Jeżeli zaś pracujecie w firmie lub organizacji, która musi zmierzyć się z koniecznością stworzenia większej aplikacji, zapoznajcie się z koniecznie z tekstem zarządzanie cyklem rozwoju aplikacji autorstwa Vircung. Osoby spragnione testów sprzętu także znajdą na blogach coś dla siebie. Nasi użytkownicy opisali w swoich tekstach między innymi myszkę Microsoft Arc Mouse, ultrabook Asus Zenbook UX32VD, procesory Intel i5-2500K i i7-3930K oraz omówili cechy nadchodzącej konsoli PS4.

Na koniec polecamy Wam felieton Pokolenie Google+ czy Google-?, kolejny wpis z serii Pani Krysia z księgowości i opis nowości wprowadzonych do Map Google. Coś dla siebie znajdą też fani starych gier oraz niezadowoleni klienci Netii. Gorąco polecamy Wam także wpis djfoxera dobreprogramy.pl w liczbach 2012 - 2013. Znajdziecie w nim starannie opracowane zestawienie dotyczące aktywności naszego portalu i jego użytkowników. Djfoxer wykonał przy tym wpisie mnóstwo fantastycznej roboty i należą mu się za to brawa. Tekst opatrzony został szeregiem czytelnych wykresów, takich jak ten prezentowany poniżej:

Jeden z wielu ciekawych wykresów przygotowanych przez djfoxera
Jeden z wielu ciekawych wykresów przygotowanych przez djfoxera

Ponadto warto rzucić okiem na lipcowe podsumowanie blogów, które regularnie publikuje Banan, a także zapoznać się z publikacją Zbigniew2003, w której znajdziecie wiele zdjęć z HotZlotu. Tradycyjnie odsyłamy Was także do cyklu, w ramach którego macminik opisuje różnorodne produkty wyprodukowane lub powstające na licencji Apple. Tym razem autor postanowił opisać historię Apple Newtona, czyli pradziadka dzisiejszych iPadów. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)