Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona głównaCzytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
03.08.2014 12:08
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski
350110842479535561

W kalendarzu mamy już sierpień, a to oznacza, że dla sporej części naszych czytelników połowa wakacji już przeminęła. Nie ma co się jednak smucić, bo pozostały miesiąc luzu to jednak dość czasu, by zregenerować siły przed powrotem do szkoły. W lepszej sytuacji są oczywiście studenci, którzy mogą legalnie obijać się aż do października. A pozostali? Pewnie swój urlop dawno już wykorzystali ;-)

bDUmStBx

Nasze cotygodniowe podsumowanie zaczynamy tym razem od wpisów technologicznych, softwarowych i felietonów. Na dobry początek rzecz o byłym głównym inżynierze VK, który zapowiada upadek rosyjskiej Sieci. Osoby zainteresowane internetem mobilnym mogą przyjrzeć się ciekawemu zestawieniu ofert mobilnego dostępu do Sieci, jakie stworzył mordzio. Mobilny Internet wprost idealnie nadaje się do tabletów. Użytkownik rotsap porównał ze sobą dwa tego typu urządzenia - Asus T100 i iPad 2. Modem GSM mogą mieć na wyposażeniu także droższe modele laptopów. Jednak mniej wymagający użytkownikom często wystarczy coś tańszego - jak choćby kosztujący około 1000 zł Lenovo G500C. Warto przed zakupem notebooka rzucić jeszcze okiem na fakty i mity z tym związane. Warto także pamiętać, że na tanich laptopach raczej nie pogramy w najnowsze gry, chociaż starsze, jak choćby Diablo II uruchomione na Windows 8.1, nie powinny się zacinać. Podobnie rzecz ma się do Simsów 2, które niedawno były rozdawane zupełnie za darmo, wraz z wszystkimi dodatkami. Jeżeli nie lubicie się zastanawiać, czy wybrana gra pójdzie na Waszym komputerze, wybierzcie konsolę i zagrajcie przykładowo w betę Destiny.

350110842479732169

A co z pozostałymi tematami? Bardzo wartościowy wydaje się wpis o możliwości przechowywania kart lojalnościowych i dostępowych w pamięci naszego smartfona, dzięki czemu nie musimy ich wszystkich wozić fizycznie przy sobie. Służy do tego aplikacja o nazwie Stocard. Właściciele telefonów z systemem Google mogą natomiast rzucić okiem na kolejne zestawienie ciekawych gier na Androida. Warto też przyjrzeć się bliżej oryginalnemu smartwatchowi Samsung Gear Fit dedykowanemu topowym telefonom linii Galaxy. Mamy także małe co nieco dla fanów mobilnych okienek - VPN dla Windows Phone 8.1 korzystając z Raspberry Pi. To rzecz jasna nie wszystkie ciekawe wpisy z naszych blogów - fani marki Apple mogą poczytać o stacji roboczej Quadra 800/840AV, miłośnicy inteligentnych domów mogą oddać się lekturze recenzji kontrolera do System Fibaro zaś zwolennicy felietonów docenią kolejny odcinek serii Specjalista ds. teleinformatycznych. Na zakończenie polecamy jeszcze dwa testy - drukarki Epson L300 i serwerów dedykowanych w Homecloud. Zapraszamy do lektury!

350110842479863241
Udostępnij:
bDUmStCv