Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
05.11.2017 23:58, aktualizacja: 06.11.2017 00:27
350206299100833729

Czas podsumować najciekawsze wpisy na blogach dobrychprogramów. Dziś przyjrzymy się tekstom opublikowanym między 28 października a 3 listopada. Zaczynamy!

Na początek rzućmy okiem na felietony i inne, kreatywne formy. W tej materii znajdziemy rozważania poświęcone takim zagadnieniom jak to czy nasze życie jest komputerową symulacją oraz dlaczego wydajność komputerów przez ostatnie 10 lat rośnie wolno. Oczywiście nasza cywilizacja nieśmiało zaczyna tworzyć własne symulacje, czego wstępem mogą być okulary VR. Pozwalają one zanurzyć się w świecie gier (które aktualnie są dość proste) i przebywać w wirtualnej rzeczywistości. Okulary takie w przyszłości sprawdzą się świetnie w grach online, pozwalając na interakcję z żywym człowiekiem, który jest nawet tysiące kilometrów od nas. Trzeba jedynie uporać się z kilkoma wadami zabawy sieciowej. Ale i tak dzisiaj nie mamy na co narzekać, gry komputerowe ponad 20 lat temu były tak proste i ograniczone, że aż do dziś nie możemy o nich zapomnieć ;-) Warto więc pomyśleć o zmianie sytuacji na rynku i samodzielnym stworzeniu jakiejś przełomowej produkcji.

350206299101030337

A co z różnorodnym sprzętem? Na rynku debiutują kolejne wersje inteligentnych zegarków oraz inteligentnych opasek. Produkty te z generacji na generację są coraz lepsze i można w końcu napisać, że okres chorób wieku dziecięcego maja za sobą. Skoro więc jest tak dobrze, to czemu Apple nie chce ujawnić, ile zegarków Apple Watch właściwie sprzedaje? Póki co amerykański gigant opublikował dane finansowe za kolejny kwartał, w którym zarobił na czysto 10,70 mld $, dopisując tę kwotę do ~270 miliardów dolarów zgromadzonych na kontach na całym świecie. Zadłużenie korporacji wzrosło bardzo nieznacznie i wynosi obecnie ~104 miliardy dolarów. Zawdzięczamy to świetnym wynikom Apple w USA, gdyż to właśnie w tym kraju gigant pożycza najwięcej pieniędzy, nie mogąc przetransferować swoich zysków z zagranicy. Warto przy tej okazji przypomnieć historię Apple TV, które jest raczej kiepsko spopularyzowane w naszym kraju, jednak zagranicą ma swoich zagorzałych zwolenników. Jako ciekawostkę dodamy, że Outlook dla Maka robi psikusy swoim użytkownikom. I to na najnowszych komputerach Apple, nie tych sprzed 10 lat.

350206299101161409

A co tam słychać u konkurencji? Polecamy Wam przegląd bezpiecznych komunikatorów na Androida oraz zestawienie przydatnych aplikacji dla tego systemu. Wart uwagi jest także przegląd wyjątkowo mało udanych smartfonów oraz rzut oka na leciwy laptop IBM Thinkpad 760XD. Stare technologie nie chcą opuścić naszego świata, o czym niech świadczy popularność Windows XP, systemu który debiutował przecież w 2001 roku. Powoli to się oczywiście zmienia, nowe projekty uzyskują wsparcie między innymi na Kickstarterze, my latamy ciekawymi dronami a Microsoft cały czas ujednolica interfejs Windows 10. Może za kilka lat "dziesiątka" będzie gotowa ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)