DAEMON Sync: szybka synchronizacja plików w sieci lokalnej

DAEMON Sync: szybka synchronizacja plików w sieci lokalnej

DAEMON Sync: szybka synchronizacja plików w sieci lokalnej
Redakcja
25.09.2015 10:39

Rozwój urządzeń mobilnych spowodował, że obecnie posiadamy różne pliki na wielu różnych urządzeniach. To sytuacja kłopotliwa, a przecież nie każdy chce wykorzystywać chmurę do synchronizacji. Na szczęście istnieją narzędzia do wymiany danych w sieci lokalnej, jednym z nich jest dopiero co zaprezentowany DAEMON Sync.Aplikacja stworzona przez twórców bardzo popularnego DAEMON Tools odznacza się prostotą, a także bardzo wygodną obsługą i wsparciem dla najróżniejszych systemów. Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać, jest instalacja programu-serwera na komputerze lokalnym. Producent oferuje paczki dla systemu Windows, OS X, ale również Linuksa. Instalacja nie powinna sprawiać nikomu żadnych trudności. Obsługa serwera okazuje się natomiast jeszcze łatwiejsza.

Webowy panel DAEMON Sync
Webowy panel DAEMON Sync

Po zakończeniu instalacji aplikacja automatycznie otworzy stronę internetową z panelem zarządzającym. Całość działa lokalnie, program nie posiada interfejsu klasycznej aplikacji, jest zarządzany przez panel webowy. Na głównej podstronie wyświetla kod do wpisania na urządzeniu mobilnym w celu zatwierdzenia dostępu. W ustawieniach użytkownik może zmienić nazwę komputera, a także lokalizację, w której będą przechowywane synchronizowane pliki. Z poziomu panelu możliwe jest także przeglądanie listy podłączonych urządzeń, ustawianie ich uprawnień do przeglądania zawartości serwera i opcji wysyłania powiadomień, a także ustalanie loginu i hasła dostępowego.

Drugim składnikiem jest oczywiście aplikacja mobilna stworzona z myślą o systemach Android i iOS. Również w tym przypadku zetkniemy się z czytelnym, intuicyjnym interfejsem, który nie powinien sprawiać żadnego problemu. Aplikacja automatycznie wyszykuje serwery uruchomione w sieci lokalnej i pozwala na szybkie połączenie z nimi. Oczywiście, aby było to możliwe, przy pierwszym połączeniu musimy podać kod PIN – właśnie ten, który jest generowany i wyświetlany we wspomnianym już panelu webowym. Po połączeniu aplikacja automatycznie synchronizuje zdjęcia, nagrania wideo i pliki zrzutów obrazu. W ustawieniach możliwe jest wybranie dodatkowych katalogów do synchronizowania, a także okresu, co jaki program będzie wymieniał dane (domyślnie co 15 minut).

Wersja mobilna DAEMON Sync
Wersja mobilna DAEMON Sync

Program jest bardzo prosty w obsłudze, umożliwia sprawdzanie plików zapisanych na serwerze z innych urządzeń, a także ich szybkie pobieranie na te, z którego aktualnie korzystamy. Rozwijany pasek boczny daje dostęp do innych zarejestrowanych w sieci smartfonów i tabletów. Zaletą zestawu tych dwóch aplikacji jest to, że do automatycznej wymiany plików nie potrzebuje żadnej chmury. Nasze dane nie są przesyłane poza sieć lokalną, krążą tylko w niej. Dzięki wykorzystaniu tetheringu możemy synchronizować różne urządzenia bez konieczności używania np. routera czy specjalnego punktu dostępowego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)