Darmowa wersja Aviry teraz z ochroną w chmurze i rozszerzeniami przeglądarek

Darmowa wersja Aviry teraz z ochroną w chmurze i rozszerzeniami przeglądarek

Darmowa wersja Aviry teraz z ochroną w chmurze i rozszerzeniami przeglądarek
06.03.2014 14:15

Avira Free Antivirus jest jednym z najpopularniejszych darmowychnarzędzi, chroniących użytkowników Windows PC przed złośliwymoprogramowaniem. Co najważniejsze, pod względem skutecznościochrony zapewnianej przez jej rdzenne moduły nie ustępuje onpłatnemu pakietowi Avira Antivirus Suite, ocenionemu w testachAnti-Virus Comparative jako jedno z najskuteczniejszych narzędzi,jakimi możemy zabezpieczyć komputer. Dla wszystkich, którzyzdecydowali się na darmową Avirę, mamy miłą wiadomość –producent zdecydował się jeszcze bardziej rozszerzyć jejmożliwości.

Kilka miesięcy temu Avira zapowiedziała *przyszłość bezpasków narzędziowych *–dostępne (dla wersji rozwojowej programu) rozszerzenie Avira BrowserSafety, które w przeciwieństwie do analogicznych rozszerzeń tegotypu innych producentów, nie wprowadza do przeglądarki żadnychodpychających pasków narzędziowych pod pretekstem ochronyinternauty.

Obraz

Teraz Avira Browser Safety stałosię domyślną częścią darmowego antywirusa. Po aktywacjirozszerzenia (dostępnego w wersjach dla Firefoksa i Chrome) blokujeono złośliwe witryny, identyfikuje i blokuje skrypty śledząceużytkownika, pozwala też na bezpieczne wyszukiwanie w Google zzachowaniem prywatności. Wykryte skrypty śledzące można blokowaćdla danej witryny, według konkretnego typu (np. sieci reklamowe,sieci społecznościowe).

Drugą istotną nowością, któraniebawem zadebiutuje w darmowej Avirze, jest moduł Cloud Protection,znany już dobrze użytkownikom płatnej wersji antywirusa. Tworzy oncyfrowe odciski plików na dysku użytkownika, a następnieprzekazuje je na serwery Aviry, gdzie porównywane są zezgromadzonymi odciskami szkodliwego oprogramowania. Jeśli odciskizostaną dopasowane, powiadomienie o tym zostaje przekazane doantywirusa. Jeśli plików uznanych za szkodliwe nie ma jeszcze wbazie, Avira wyśle ich odciski na serwer, zabezpieczając w tensposób całą społeczność użytkowników. W ten sposób możliwejest znacznie szybsze wykrywanie złośliwego oprogramowania, nasamym początku masowych infekcji.

Warto wspomnieć, że darmowaAvira w ostatnim czasie zyskała także na usability. Jej producentusunął z programu wyskakujące reklamy, zrezygnował też zpraktyki instalowania pasków narzędziowych. W połączeniu z bardzodobrymi wynikami w zakresie ochrony przed malware, czyni to jąjednym z najlepszych dostępnych programów tej klasy w tej kategoriicenowej.

Zarówno aktualną jak irozwojową wersję Avira Free Antivirus możecie pobrać z naszegorepozytorium, z działu Bezpieczeństwo > Programyantywirusowe.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)