Darmowy internet w hotelach jest standardem. Polska w światowej czołówce

Darmowy internet w hotelach jest standardem. Polska w światowej czołówce18.07.2014 17:45
Darmowy internet w hotelach jest standardem. Polska w światowej czołówce
Tomek Kondrat

Sezon wakacyjny w pełni i z pewnością wielu Polaków wyjeżdża na wczasy za granicę. Portal KAYAK przeprowadził badania dotyczące dostępności darmowego Wi-Fi w hotelach w krajach na całym świecie. Polska zajmuje wysokie piąte miejsce w zestawieniu. Według badań Polska plasuje się na drugim miejscu w Europie, a wyprzedza ją tylko Rumunia.

Badania KAYAK-a, który porównuje oferty ponad pół miliona hoteli na całym świecie, pokazują, że aż 90% obiektów oferuje dostęp do sieci bez pobierania dodatkowych opłat. Najlepiej w ogólnej klasyfikacji prezentują się obie Ameryki, gdzie bezpłatnie z internetu można korzystać w 94% hoteli. Najgorzej w całej klasyfikacji wypada Oceania, gdzie nieco ponad połowa (55% hoteli dostępnych w bazie) zapewnia swoim klientom bezpłatny dostęp do Wi-Fi. Z poszczególnych państwa najgorzej wypada Australia (56%), Nowa Zelandia (59%). Nisko na liście znajdują się Niemcy, gdzie darmowe Wi-Fi można znaleźć w siedmiu na dziesięć hoteli (73%), Austria (79%), Cypr (85%), Szwajcaria (87%) oraz Wielka Brytania (88%).

350110388538599361

W Polskich miastach sytuacja wygląda dość dobrze. Liderem klasyfikacji jest Kraków, gdzie Wi-Fi jest dostępne za darmo w każdym hotelu. Na kolejnych pozycjach znajdują się kolejno Wrocław (97%), Poznań (86%), Warszawa (81%), Łódź (78%) i Gdańsk, gdzie nie trzeba płacić tylko w 63% hoteli.

Bezpłatny dostęp do Internetu jest obecnie standardem zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i wczasowiczów. Ceny internetu w roamingu odstraszają, toteż hotelowe Wi-Fi jest często jedynym okienkiem na świat i na szczęście właściciele hoteli zdają sobie z tego sprawę oferując swoim gościom bezpłatny dostęp do internetu. Oby ilość placówek przekuwała się w jakość, ponieważ nie wszystkie łącza dostępne w hotelach pozwalają na komfortową pracę lub kontakt z najbliższymi. W badaniu przeprowadzonym przez zespół KAYAK-a uwzględnione zostały kraje, w których funkcjonuje minimum 1000 hoteli. Do kategorii obiektów z bezpłatnym dostępem do Internetu zaliczono te, które oferują usługę w pokojach lub tylko w lobby.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)