Daydream View – nowe gogle VR od Google wygodne jak ubranie #Pixel

Daydream View – nowe gogle VR od Google wygodne jak ubranie #Pixel

Daydream View – nowe gogle VR od Google wygodne jak ubranie #Pixel
04.10.2016 19:09, aktualizacja: 04.10.2016 22:47

Oprócz Pixela, Google zaprezentowało dziś także nowe gogle VR, Daydream View. Niewiele mają one wspólnego z dotychczasowymi, kartonowymi propozycjami korporacji w kwestii wirtualnej rzeczywistości. Mamy bowiem do czynienia z goglami dosłownie ubieralnymi – priorytetem dla projektantów była bowiem wygoda, jaką oferują zwykłe ubrania.

Z tego powodu Daydream View są w całości wykonane z syntetycznych materiałów. Konstrukcja ma być zaś na tyle elastyczna, że nie będzie mowy o odciskach i innych problemach, za jakie notorycznie krytykowane są inne gogle. Niech dowód na to stanowi fakt, że z Daydream View będzie można bezproblemowo korzystać nawet z założonymi okularami.

Obraz

W komplecie z goglami Google będzie sprzedawało także bezprzewodowy kontroler – niewielki podłużny wyposażony w dwa przyciski pilot. W środku znajdą się takie czujniki, jak akcelerometr czy zapewne żyroskop, które mają zapewnić wysoką precyzję interakcji z wirtualną rzeczywistością. Kontroler ma na tyle skutecznie rozpoznawać ruchy, że będzie nim można pisać. W goglach znalazło się nawet zagłębienie, w którym przechowywać będzie pilota.

Obraz

Oczywiście Daydream View nie byłoby szczególnie przydatne, gdyby nie zaawansowana integracja z oprogramowaniem. Google przystosowało zatem do trybu VR własne aplikacje i usługi – w trybie kinowym będzie można oglądać zakupione w Google Play dwuwymiarowe filmy, dotyczy to oczywiście także treści z YouTube. Nie zabrakło także integracji z Mapami Google, a konkretnie Street View. Na wyłączność na Daydream View będzie także dostępna oparta na twórczości J. K. Rowling gra VR Fantastic Beasts and Where to Find Them, gdzie pilot będzie pełnił rolę czarodziejskiej różdżki. Innymi partnerami będzie między innymi Netflix czy HBO.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

PIerwszy urządzeniem kompatybilnym z Daydream View będzie oczywiście smartfon Pixel. Google obiecuje jednak, że wkrótce kolejni producenci zaprezentują nowe urządzenia Daydream-ready. Daydream View będą dostępne w trzech wersjach kolorystycznych i trafią do sprzedaży w listopadzie w cenie 79 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)