DDR5 RAM ma imponować taktowaniem. Pamięć szybsza niż podkręcone DDR4

DDR5 RAM ma imponować taktowaniem. Pamięć szybsza niż podkręcone DDR4

fot. Harrison Broadbent/Unsplash
fot. Harrison Broadbent/Unsplash
15.12.2020 17:07, aktualizacja: 16.12.2020 11:48

Rok 2021 będzie momentem, gdy po pamięci DDR5 sięgną masowi odbiorcy. Tajwańska firma Team Group ma być pierwszym producentem, którego kości trafią na rynek. Team Group zapowiada, że nowy rodzaj pamięci będzie wielkim skokiem w wydajności.

Team Group współpracuje z producentami płyt głównych takimi, jak ASRock, Asus, Gigabyte i MSI. Tajwańska firma ma być pierwszym producentem, którego pamięci DDR5 zobaczymy w produktach konsumenckich. Przeszły one właśnie fazę weryfikacji u partnerów.

DDR5 będzie kompatybilny z architekturami Intel Alder Lake i AMD Zen 4. Tajwański producent szczyci się tym, że taktowanie DDR5 będzie wynosiło 4800 MHz przy 1,1 V. W poprzednim komunikacie wartość ta wynosiła nawet 5200 MHz - możliwe, że Team Group postanowiło zredukować tę wartość dla większej stabilności.

Pamięć DDR5 z taktowaniem prawie 5000 MHz już w 2021 r.

Team Group chwali się, że taktowanie DDR5 będzie wyższe niż podkręconych fabrycznie pamięci DDR4. I w zasadzie z jednym wyjątkiem (Corsair Vengeance LPX przy 5000 MHz) jest to prawda.

Tajwański koncern jednocześnie uważa, że tak wysokie taktowanie może wyeliminować potrzebę sięgania do BIOS-u, aby uzyskać wysokie taktowania. Pamięci DDR4 zazwyczaj miały standardowe taktowane do maksymalnie 3200 MHz.

Nowe pamięci DDR5 od Team Group mają trafić do sprzedaży w trzecim kwartale 2021, a wcześniejszy komunikat prasowy sugerował, że nastąpi to równocześnie z pojawieniem się nowych procesorów Intela i AMD, z którymi firma ta ściśle współpracuje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)