Debiut PlayStation Neo już za niecały miesiąc: cała para pójdzie w… wirtualną rzeczywistość?

Debiut PlayStation Neo już za niecały miesiąc: cała para pójdzie w… wirtualną rzeczywistość?09.08.2016 19:05
Debiut PlayStation Neo już za niecały miesiąc: cała para pójdzie w… wirtualną rzeczywistość?

Niedawno Xbox One S pojawił się w Polsce, ale to nie lekko odświeżona wersja konsoli Microsoftu wzbudza w naszym kraju największe emocje, a zbliżające się sporo wydajniejsze PlayStation Neo, czasami nazywanie również PS 4.5 lub PS 4K. Poznaliśmy kolejne nowości na temat nowego urządzenia Sony, w tym to co najważniejsze: datę pokazania światu tej świetnej maszynki.

Pogłoski o PlayStation Neo pojawiły już wiosną. Wówczas usłyszeliśmy, że Japończycy intensywnie pracują nad wydajniejszą odmianą obecnej generacji. Pojawiły się obawy, że PS4 dość szybko zostanie porzucone i w celu zagrania w najnowsze tytuły będziemy zmuszeni do kupna nowego urządzenia. Obecnie wiemy, że obie konsole będą dostępne na rynku, a twórcy będą musieli wydawać gry także na starsze PlayStation.

Możliwe, że nowe PlayStation zostanie pokazane już za niecały miesiąc. Konsola ma być zaprezentowana 7 września na konferencji, która odbędzie się w Nowym Jorku. Prawdopodobnie Sony chce wyprzedzić Nintendo, które zamierza pokazać swoją konsolę 12 września na targach Tokyo Game Show.

350187203240224705

Nowa konsola będzie podobno wyposażona w CPU, które zostanie podkręcone z 1,6 GHz do 2,1 GHz. Nadal ma to być ten sam układ z ośmioma rdzeniami AMD Jaguar, ale jego wydajność wzrośnie o 31%. Większe zmiany przejdzie GPU. Układ graficzny będzie należał do rodziny AMD Polaris i zaoferuje wyższą częstotliwość zegara 911 MHz zamiast 800 MHz, a liczba procesorów strumieniowych wzrośnie z 1152 do 2304. Zwiększona zostanie również przepustowość pamięci, PS Neo zaoferuje 218 GB/s (PS4 176 GB/s).

Podobno PlayStation Neo ma zaoferować moc obliczeniową na poziomie 4 TFLOPS. Przypominamy, że obecna generacja konsoli Sony osiąga 1,84 TFLOPS. Skok wydajności będzie więc spory. Możliwości zostaną wykorzystanie głównie do wyświetlania wirtualnej rzeczywistości, to ona ma być jednym z większych atutów przemawiających za wyborem PS Neo.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)