Debiutują nowe HP EliteBooki z procesorami AMD Pro Carrizo

Debiutują nowe HP EliteBooki z procesorami AMD Pro Carrizo

Debiutują nowe HP EliteBooki z procesorami AMD Pro Carrizo
Redakcja
30.09.2015 17:59, aktualizacja: 30.09.2015 18:22

AMD długo kazało nam czekać na swoje nowe procesory mobilne, ale właśnie dzisiaj debiutują one w nowych komputerach biznesowych. Układy znane do tej pory pod nazwą Carrizo PRO mają przynieść nie tylko wysoką wydajność w zastosowaniach profesjonalnych, ale także możliwość zabawy w wolnych chwilach i długi czas pracy dzięki niskiemu poborowi energii.

O nowych procesorach wiadomo już od dawna, firma chwaliła się nimi jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, ale APU 6. generacji dopiero teraz trafiają do komputerów. Walka na pewno nie będzie łatwa, w biznesowych zastosowaniach do tej pory prym wiódł Intel. Na szczęście AMD może się pochwalić nie tylko ciekawą specyfikacją, ale również wieloma specyficznymi funkcjami. Na początku znajdziemy je w najnowszych laptopach HP z serii EliteBook – to niewielkie komputery przeznaczone dla biznesu, gdzie potrzebna jest nie tylko wydajność, ale i wysoka kultura pracy.

Najwydajniejszym z nowych układów jest AMD Pro A12-8800B wyposażony w cztery rdzenie o maksymalnym taktowaniu 3,4 GHz i 2 MB pamięci cache L2. Wbudowany układ graficzny nie ma się czego wstydzić, to bowiem AMD Radeon R7 z 8 jednostkami obliczeniowymi (łącznie do dyspozycji jest ich więc aż 12). TDP procesora może być konfigurowane i wynosi od 12 do maksymalnie 35 W – w terenie nie zabraknie nam więc energii, przy pracy w biurze nie będziemy z kolei narzekać na brak mocy obliczeniowej. W ofercie znajdziemy także nieco słabsze układy, ofertę zamyka natomiast dwurdzeniowy AMD Pro A6-8500B. Jego taktowanie maksymalne to 3 GHz, za grafikę odpowiada Radeon R5 z 4 jednostkami obliczeniowymi, cieszy natomiast niskie TDP wynoszące od 12 do maksymalnie 15 W.

Obraz

Procesory AMD Pro serii A są zgodne ze specyfikacją Architektury Systemów Heterogenicznych (HSA) w wersji 1.0, oferują także technologię ARM TrustZone za pośrednictwem wbudowanego koprocesora AMD Secure Processor. Dzięki niemu oprogramowanie i sprzęt mogą korzystać ze specjalnego „bezpiecznego świata”, odizolowanego od czynników zewnętrznych i zapewniającego bezpieczeństwo przetwarzanych informacji. Firma chwali się, że dzięki konstrukcji System-on-Chip układy oferują znaczny wzrost wydajności w każdych zastosowaniach. Zaletą jest także wbudowany w procesor dekoder High-Efficiency Video Compression (HEVC) umożliwiający strumieniowanie treści HD i Ultra HD do innych urządzeń.

Ze wszystkiego tego będziemy mogli korzystać w nowych EliteBookach od HP. Modele 725 G3 (12,5”), 745 G3 (14”) i 755 G3 (15,6”) korzystają właśnie z nowych układów APU od AMD. Komputery oferują wiele wersji różniących się specyfikacją, klienci mają do wyboru matryce HD, Full HD, QHD, dyski HDD i SSD o różnych pojemnościach, a także 16 GB pamięci DDR3L. Jak przystało na sprzęt biznesowy, znajdziemy tu złącza stacji dokujących, DisplayPort i VGA. Nie zabrakło także USB Type-C i standardowych USB 3.0. Urządzenia są smukłe i lekkie: najmniejszy z nich waży tylko 1,26 kg, najcięższy natomiast 1,88 kg. Polskie ceny nie są jeszcze znane, w USA zaczynają się od 749 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)