Deepin — Linux z własnymi odtwarzaczami multimediów

Deepin — Linux z własnymi odtwarzaczami multimediów

18.07.2012 12:16, aktualizacja: 18.07.2012 15:00

Dawno nie pisałam o jakiejś ciekawej dystrybucji Linuksa, a dziś jest ku temu okazja, gdyż do rąk użytkowników trafiła wersja 12.06 systemu Linux Deepin, bazującego na Ubuntu.

Deepina od innych tworów tego typu odróżnia własna konfiguracja środowiska GNOME Shell, opracowana specjalnie dla tej dystrybucji, oraz kilka aplikacji, które znajdziemy tylko tutaj. Charakterystyczne dla tej dystrybucji jest to, że znajdziemy tu mnóstwo przezroczystych elementów oraz ciekawy wizualnie, luźno nawiązujący do Exposé, widok okien i pulpitów.

Aplikacje stworzone specjalnie dla tej dystrybucji to Deepin Music Player, Deepin Media Player, Deepin Scrot (narzędzie do robienia zrzutów ekranu) i Deepin Software Center. Odtwarzacz muzyczny ma spore możliwości, łącznie z możliwością wyświetlania tekstu odtwarzanej piosenki w trybie OSD (On Screen Display). Program ma dwa widoki — minimalistyczny (który nie jest jednak typowym „mini odtwarzaczem”) oraz zaawansowany, w którym widzimy listy odtwarzania oraz możemy przeglądać katalog utworów. Deepin Media Player to nic innego, jak Mplayer2 z interfejsem graficznym. Ciekawostką jest podobny do obecnego w Audiance podgląd klatek, kiedy kursor znajduje się nad paskiem postępu odtwarzania. Poza tym znajdziemy tu takie programy, jak Shotwell, Firefox, Empathy, Thunderbird, LibreOffice, Brasero czy GNOME Tweak Tool.

Więcej o dystrybucji można dowiedzieć się z jej strony domowej. Stamtąd można również pobrać jeszcze ciepłe obrazy instalacyjne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)