Dell i Alienware prezentują najnowsze laptopy, desktopy i monitory dla graczy

Dell i Alienware prezentują najnowsze laptopy, desktopy i monitory dla graczy
21.08.2018 12:37
Dell i Alienware prezentują najnowsze laptopy, desktopy i monitory dla graczy

Na największych targach gier na świecie firmy Dell i Alienware przygotowały dla uczestników wiele atrakcji. Na entuzjastów elektronicznej rozrywki czekają najnowsze gamingowe laptopy, desktopy z kartami graficznymi NVIDIA oraz monitory. Na nowiutkich maszynach można pograć nie tylko na stoisku producenta, ale też Techlandu (w Dying Light: Bad Blood), Blizzarda (StarCraft II i World of Warcraft) i Square Enix. To jednak nie wszystko, co graczom oferują Dell i Alienware.

Komputery Alienware Aurora i Area 51 są prezentowane z nowymi kartami graficznymi. Wybrany przez Team Liquid jako ich treningowy pecet, Alienware Aurora będzie dostępny również z kartami NVIDIA GeForce najnowszej generacji – RTX 2070, 2080 i 2080Ti. Wspomniany desktop idealnie sprawdza się w obsłudze rzeczywistości wirtualnej, a w konfiguracji z najbardziej zaawansowanymi układami graficznymi, daje możliwość komfortowego grania w rozdzielczościach od 4K do 12K.

Flagowy komputer stacjonarny Alienware, wyróżniający się unikalnym wzornictwem – Area 51 – również zostanie wyposażony w karty NVIDIA GeForce RTX 2070, 2080 i 2080Ti. Zaprojektowany dla najbardziej wymagających graczy, szukających najmocniejszych doznań, nowy Area 51 to potężna bestia, której serce stanowić może nawet 18-rdzeniowy procesor Intel Core.

350250823533815745

Najbardziej zaawansowane laptopy do gier, Alienware 15 i 17 charakteryzują się nie tylko wysoką wydajnością, ale także indywidualnym podświetleniem LED dla każdego klawisza, oferując miliardy kombinacji kolorów, z niezliczoną ilością efektów i trybów. Ulepszona klawiatura TactX z funkcją N-Key Rollover umożliwia wprowadzenie ponad 100 komend, zwiększając znacznie liczbę wykonywanych akcji. Dodatkowo jest to jedyna klawiatura zastosowana w laptopie, która posiada skok klawiszy 2,2 mm, oferujący niezrównany czas reakcji. Wybrane laptopy są już dostępne w Polsce w sieciach Komputronik i X-Kom.

350250823533946817

Wraz z wprowadzeniem na rynek rodziny czterech laptopów dla graczy Dell serii G, pojawiła się także gratka dla osób grających na komputerach stacjonarnych: dwa nowe monitory. 24-calowy z rozdzielczością FHD i 27-calowy QHD z podkręconą częstotliwością odświeżania (144 Hz dla 24” i 155 Hz dla 27”) oraz czasem reakcji na poziomie 1 ms, gwarantującym minimalne opóźnienie. Dodatkowo urządzenia zostały wyposażone również w AMD FreeSync. Monitory dostępne są w kolorze Recon-Blue, ujednoliconym z komputerami stacjonarnymi dla graczy firmy Dell. W czasie trwania okresu gwarancji, w ramach usługi Dell Premium Panel Exchange, możliwa jest wymiana panelu monitora w momencie gdy nawet jeden piksel zostanie wypalony.

350250823534077889

Granie to nie tylko sprzęt. Już od ponad dekady marki Dell i Alienware angażują się w rozwój e-sportu na całym świecie. Dowodem mogą tu być nowe umowy o współpracy z NBA i NBA 2K League oraz wykorzystywanie przez Team Liquid placówki treningowej Alienware w Los Angeles. Na targach Gamescom można zobaczyć także jak działa Alienware Academy – darmowa platforma treningowa online, mająca na celu pomoc początkującym e-sportowcom na ich drodze do zawodowstwa. Od sierpnia platforma działa jako beta.

350250823534208961

Prowadzone przez zawodników Team Liquid kursy w grę Counter Strike: Global Offensive uczą mechanik i strategii, które mają poprawić jakość grania. Z pomocą przychodzą tu techniki korzystania z systemu Tobii Eye Tracker oraz poznawanie miejsc newralgicznych na mapach, statystyk graczy i innych narzędzi. Pozwala to początkującym e-sportowcom poprawić umiejętności, wyciągać lepsze wnioski po treningu i weryfikować wiedzę w starciu z innymi użytkownikami platformy.

Podczas tegorocznych targów CES zaprezentowana została także nowa wersja programu Alienware Command Center, czyli panelu kontrolnego z intuicyjnym interfejsem, łączącego ustawienia systemu, wydajności, zużycia energii i pozostałych funkcji, które mają wpływ na rozgrywkę. Od 31 lipca, Alienware Command Center jest także udostępniany za darmo wraz z każdym urządzeniem peryferyjnym Alienware i można z niego korzystać na komputerze dowolnej marki. Poza szybkim i łatwym dostępem do biblioteki gier, użytkownik ma też możliwość dostosowania najważniejszych parametrów działania komputera indywidualnie do każdego tytułu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)