Dell i Alienware prezentują najnowsze laptopy, desktopy i monitory dla graczy

Dell i Alienware prezentują najnowsze laptopy, desktopy i monitory dla graczy

21.08.2018 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na największych targach gier na świecie firmy Dell i Alienware przygotowały dla uczestników wiele atrakcji. Na entuzjastów elektronicznej rozrywki czekają najnowsze gamingowe laptopy, desktopy z kartami graficznymi NVIDIA oraz monitory. Na nowiutkich maszynach można pograć nie tylko na stoisku producenta, ale też Techlandu (w Dying Light: Bad Blood), Blizzarda (StarCraft II i World of Warcraft) i Square Enix. To jednak nie wszystko, co graczom oferują Dell i Alienware.

Komputery Alienware Aurora i Area 51 są prezentowane z nowymi kartami graficznymi. Wybrany przez Team Liquid jako ich treningowy pecet, Alienware Aurora będzie dostępny również z kartami NVIDIA GeForce najnowszej generacji – RTX 2070, 2080 i 2080Ti. Wspomniany desktop idealnie sprawdza się w obsłudze rzeczywistości wirtualnej, a w konfiguracji z najbardziej zaawansowanymi układami graficznymi, daje możliwość komfortowego grania w rozdzielczościach od 4K do 12K.

Flagowy komputer stacjonarny Alienware, wyróżniający się unikalnym wzornictwem – Area 51 – również zostanie wyposażony w karty NVIDIA GeForce RTX 2070, 2080 i 2080Ti. Zaprojektowany dla najbardziej wymagających graczy, szukających najmocniejszych doznań, nowy Area 51 to potężna bestia, której serce stanowić może nawet 18-rdzeniowy procesor Intel Core.

Obraz

Najbardziej zaawansowane laptopy do gier, Alienware 15 i 17 charakteryzują się nie tylko wysoką wydajnością, ale także indywidualnym podświetleniem LED dla każdego klawisza, oferując miliardy kombinacji kolorów, z niezliczoną ilością efektów i trybów. Ulepszona klawiatura TactX z funkcją N-Key Rollover umożliwia wprowadzenie ponad 100 komend, zwiększając znacznie liczbę wykonywanych akcji. Dodatkowo jest to jedyna klawiatura zastosowana w laptopie, która posiada skok klawiszy 2,2 mm, oferujący niezrównany czas reakcji. Wybrane laptopy są już dostępne w Polsce w sieciach Komputronik i X-Kom.

Obraz

Wraz z wprowadzeniem na rynek rodziny czterech laptopów dla graczy Dell serii G, pojawiła się także gratka dla osób grających na komputerach stacjonarnych: dwa nowe monitory. 24-calowy z rozdzielczością FHD i 27-calowy QHD z podkręconą częstotliwością odświeżania (144 Hz dla 24” i 155 Hz dla 27”) oraz czasem reakcji na poziomie 1 ms, gwarantującym minimalne opóźnienie. Dodatkowo urządzenia zostały wyposażone również w AMD FreeSync. Monitory dostępne są w kolorze Recon-Blue, ujednoliconym z komputerami stacjonarnymi dla graczy firmy Dell. W czasie trwania okresu gwarancji, w ramach usługi Dell Premium Panel Exchange, możliwa jest wymiana panelu monitora w momencie gdy nawet jeden piksel zostanie wypalony.

Obraz

Granie to nie tylko sprzęt. Już od ponad dekady marki Dell i Alienware angażują się w rozwój e-sportu na całym świecie. Dowodem mogą tu być nowe umowy o współpracy z NBA i NBA 2K League oraz wykorzystywanie przez Team Liquid placówki treningowej Alienware w Los Angeles. Na targach Gamescom można zobaczyć także jak działa Alienware Academy – darmowa platforma treningowa online, mająca na celu pomoc początkującym e-sportowcom na ich drodze do zawodowstwa. Od sierpnia platforma działa jako beta.

Obraz

Prowadzone przez zawodników Team Liquid kursy w grę Counter Strike: Global Offensive uczą mechanik i strategii, które mają poprawić jakość grania. Z pomocą przychodzą tu techniki korzystania z systemu Tobii Eye Tracker oraz poznawanie miejsc newralgicznych na mapach, statystyk graczy i innych narzędzi. Pozwala to początkującym e-sportowcom poprawić umiejętności, wyciągać lepsze wnioski po treningu i weryfikować wiedzę w starciu z innymi użytkownikami platformy.

Podczas tegorocznych targów CES zaprezentowana została także nowa wersja programu Alienware Command Center, czyli panelu kontrolnego z intuicyjnym interfejsem, łączącego ustawienia systemu, wydajności, zużycia energii i pozostałych funkcji, które mają wpływ na rozgrywkę. Od 31 lipca, Alienware Command Center jest także udostępniany za darmo wraz z każdym urządzeniem peryferyjnym Alienware i można z niego korzystać na komputerze dowolnej marki. Poza szybkim i łatwym dostępem do biblioteki gier, użytkownik ma też możliwość dostosowania najważniejszych parametrów działania komputera indywidualnie do każdego tytułu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także