Dell Mobile Connect – rewelacyjna aplikacja do obsługi smartfonu z poziomu notebooka

Dell Mobile Connect – rewelacyjna aplikacja do obsługi smartfonu z poziomu notebooka
08.11.2018 05:51
Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos

Ponoć jedną z najciekawszych cech ekosystemu Apple'a jest możliwość klonowania urządzenia mobilnego z systemem iOS na komputerze wyposażonym w macOS. A gdyby tak zrobić dokładnie to samo na Windowsie 10, i to nie tylko mając iPhone'a, ale także, a może przede wszystkim niemalże dowolny smartfon na Androidzie? Poznajcie aplikację Dell Mobile Connect.

Dell Mobile Connect jest aplikacją przygotowaną dla komputerów XPS, Inspiron i Vostro z 2018 r., ale od jakiegoś czasu działa równie dobrze na sprzęcie innych producentów. Jedynym wymaganiem pozostaje moduł Bluetooth, ale ten posiada bodaj każdy współczesny notebook.

Program znajdziecie za darmo w Microsoft Store. Po pierwszym uruchomieniu wyświetli się też monit o konieczności instalacji sterownika, niemniej kreator konfiguracji sam przekieruje do odpowiedniej lokalizacji. Później wystarczy tylko zadbać o pobranie odpowiedniej aplikacji na smartfon. Obsługiwane są systemy z rodziny Android, w wersji 5 lub nowszej, a ponadto iOS 10 i wszystkie kolejne. Wreszcie, można przejść do zasadniczej części konfiguracji.

350254436037519297

Technicznie rzecz biorąc, cały proces jest banalnie prosty: wystarczy określić rodzaj smartfonu, włączyć Bluetooth na obydwu urządzeniach, przyznać komplet uprawnień i gotowe.

Sezamie, otwórz się...

Tak oto, z poziomu komputera, uzyskujecie niczym niezakłócony dostęp do zasobów i funkcji smartfonu: wyświetlania powiadomień, aplikacji telefonu, odbierania i wysyłania wiadomości, książki adresowej i strumienia obrazu z wyświetlacza (klonowanie).

Da się nawet przeprowadzić rozmowę z wykorzystaniem mikrofonu i głośników komputera.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W tej chwili trudno określić, czy udostępnienie narzędzia dla wszystkich jest błędem firmy Dell, czy celową akcją mającą na celu jego szerszą promocję. Oficjalna notatka w dalszym ciągu informuje o kompatybilności ograniczonej do sprzętu macierzystej marki, ale osobiście bez żadnych problemów korzystam z Dell Mobile Connect na laptopie HP Pavilion Gaming, model 2018. Cóż, tak czy inaczej, zdecydowanie warto sprawdzić póki istnieje taka możliwość.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)