Dell Mobile Connect – rewelacyjna aplikacja do obsługi smartfonu z poziomu notebooka

Dell Mobile Connect – rewelacyjna aplikacja do obsługi smartfonu z poziomu notebooka

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
08.11.2018 05:51, aktualizacja: 08.11.2018 10:39

Ponoć jedną z najciekawszych cech ekosystemu Apple'a jest możliwość klonowania urządzenia mobilnego z systemem iOS na komputerze wyposażonym w macOS. A gdyby tak zrobić dokładnie to samo na Windowsie 10, i to nie tylko mając iPhone'a, ale także, a może przede wszystkim niemalże dowolny smartfon na Androidzie? Poznajcie aplikację Dell Mobile Connect.

Dell Mobile Connect jest aplikacją przygotowaną dla komputerów XPS, Inspiron i Vostro z 2018 r., ale od jakiegoś czasu działa równie dobrze na sprzęcie innych producentów. Jedynym wymaganiem pozostaje moduł Bluetooth, ale ten posiada bodaj każdy współczesny notebook.

Program znajdziecie za darmo w Microsoft Store. Po pierwszym uruchomieniu wyświetli się też monit o konieczności instalacji sterownika, niemniej kreator konfiguracji sam przekieruje do odpowiedniej lokalizacji. Później wystarczy tylko zadbać o pobranie odpowiedniej aplikacji na smartfon. Obsługiwane są systemy z rodziny Android, w wersji 5 lub nowszej, a ponadto iOS 10 i wszystkie kolejne. Wreszcie, można przejść do zasadniczej części konfiguracji.

Obraz

Technicznie rzecz biorąc, cały proces jest banalnie prosty: wystarczy określić rodzaj smartfonu, włączyć Bluetooth na obydwu urządzeniach, przyznać komplet uprawnień i gotowe.

Sezamie, otwórz się...

Tak oto, z poziomu komputera, uzyskujecie niczym niezakłócony dostęp do zasobów i funkcji smartfonu: wyświetlania powiadomień, aplikacji telefonu, odbierania i wysyłania wiadomości, książki adresowej i strumienia obrazu z wyświetlacza (klonowanie).

Da się nawet przeprowadzić rozmowę z wykorzystaniem mikrofonu i głośników komputera.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W tej chwili trudno określić, czy udostępnienie narzędzia dla wszystkich jest błędem firmy Dell, czy celową akcją mającą na celu jego szerszą promocję. Oficjalna notatka w dalszym ciągu informuje o kompatybilności ograniczonej do sprzętu macierzystej marki, ale osobiście bez żadnych problemów korzystam z Dell Mobile Connect na laptopie HP Pavilion Gaming, model 2018. Cóż, tak czy inaczej, zdecydowanie warto sprawdzić póki istnieje taka możliwość.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)