Demokraci przeciwko propozycjom firm Google i Verizon

Demokraci przeciwko propozycjom firm Google i Verizon
17.08.2010 11:45

Propozycje firm Google i Verizon w sprawie neutralności Internetu w USA spotkały się z ostrą odpowiedzią ze strony części Demokratów. Zarzucają oni obu spółkom dążenie do osiągnięcia własnych celów.

Tydzień temu informowaliśmy o propozycji zmian w prawie, które wysunęły firmy Google i Verizon. Ich przedstawiciele opowiedzieli się wówczas za jak najszerszym dostępem do Sieci w USA i wolnością wyboru treści przez internautów. Zdaniem części członków Partii Demokratycznej zmiany prawne przedstawione przez obie firmy mogą w rzeczywistości zagrozić szczytnym postulatom. Czterech kongresmenów opublikowało w tej sprawie list otwarty, czytamy w serwisie BetaNews. Google i Verizon wprawdzie opowiadają się za neutralnością Sieci, ale z kilkoma zastrzeżeniami - twierdzą Demokraci. Zmiany prawne nie będą dotyczyły połączeń bezprzewodowych, operatorzy będą mieli większe prawa w sterowaniu Siecią, a także faworyzowania określonych dostawców i firm.

Demokratów poparła organizacja Free Press, która zażądała od Federalnej Komisji Łączności (FCC) podjęcia zdecydowanych kroków w sprawie. Przeciwko planom Google’a i Verizonu protestowali już deweloperzy i programiści. Jak informuje serwis ArsTechnica, zorganizowali oni pikietę przed siedzibą firmy Google, a także złożyli petycję podpisaną przez 300 tys. osób sprzeciwiającą się zmianom w prawie. Ich zdaniem proponowane poprawki ograniczają wolność słowa i wolny rynek, zamiast upowszechniać dostęp do Sieci. Wygląda na to, że wokół propozycji amerykańskich gigantów internetowych rozpętała się prawdziwa burza.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)