Demonoid znów działa: ten torrentowy serwis jest nie do ubicia

Demonoid znów działa: ten torrentowy serwis jest nie do ubicia
20.03.2017 12:14
Demonoid znów działa: ten torrentowy serwis jest nie do ubicia

Demonoid, jeden z najstarszych półprywatnych katalogów itrackerów BitTorrenta, wrócił po niemal dwumiesięcznejnieobecności. Nie sprawdziły się pogłoski, że tym razem już nadobre organy ścigania rozprawiły się z legendarnym serwisem, któryjuż wielokrotnie znikał, by później jak gdyby nigdy nic powrócić– nawet na przekór stosunkom międzynarodowym.

W 2012 roku odwiedziny ukraińskiej milicji w firmie hostingowejColoCall doprowadziły do nadłuższego zniknięcia Demonoida. Wtedyoperację tę uznano za prezent dla Stanów Zjednoczonych, nalotprzeprowadzono tuż przed odwiedzinami ówczesnego wicepremieraUkrainy Walerija Choroszkowskiego w USA. Demonoid wrócił wtedydopiero po dwóch latach.

Teraz nieobecność była znacznie krótsza, a samo zniknięciebardziej tajemnicze – nikt nic nie wiedział, organy ściganianiczym się nie chwaliły. Na Twitterze jedynie można byłoprzeczytać o pracach przy serwerach. Mijały tygodnie, wmiędzyczasie w Sieci pojawił się fałszywy demonoid z końcówką.tv – żniwiarka kont, która oferowała też malware, na Twitterzepojawiały się komunikaty, że prawdziwy demonoid niebawem wraca…a potem, że nie ma pieniędzy na powrót.

And we are back online :) The new IP might take a few hours to propagate. Also, use http, NOT httpS https://t.co/K7pbbZ84i2 Enjoy!

— Demonoid P2P (@DemonoidP2P) March 18, 2017W ten weekend Demonoid pojawił się jednak na serwerach firmyhostingowej Voxility, która oferuje swoim klientom bezpiecznyhosting m.in. w Rumunii. Jednocześnie Deimos, założycielDemonoida, wyjawił, że tym razem poszło o sprawy osobiste. Spór zadministratorami, którym ostatecznie musiał odebrać dostęp doserwisu, a do tego doszła choroba kogoś w jego rodzinie, chorobaktóra pochłonęła czas i pieniądze przeznaczone na migrację.

350197223902373825

Jakby nie było – serwis działa pod domenami demonoid.pw idnoid.me, choć po przeniesieniu wciąż wiele funkcji działać niechce. Usterki mają być usuwane na bieżąco.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)