Dinozaury w Google. Zmień swój ogród w "Jurassic World" dzięki rozszerzonej rzeczywistości

Dinozaury w Google. Zmień swój ogród w "Jurassic World" dzięki rozszerzonej rzeczywistości30.06.2020 15:10
Google wprowadził modele dinozaurów do wyszukiwarki, fot. Pixabay
Google wprowadził modele dinozaurów do wyszukiwarki, fot. Pixabay

Jak duże były dinozaury? Od teraz nie trzeba się nad tym długo zastanawiać, ale zobaczyć to na własne oczy. Google dodał do wyszukiwarki możliwość oglądania w rozszerzonej rzeczywistości 10 dinozaurów znanych z filmu "Jurassic World", które dzięki smartfonom można obejrzeć w rzeczywistych wymiarach.

Wystarczy odwiedzić Google'a w smartfonie i wpisać w wyszukiwarce (bądź w aplikacji Google) słowo "dinozaur" lub nazwę jednego z dinozaurów z filmu "Jurassic World", a następnie wybrać przycisk Wyświetl w 3D. Na takiej samej zasadzie można już od dłuższego czasu oglądać inne zwierzęta. Od teraz dostępne są tu także następujące dinozaury: Tyranozaur, Welociraptor, Triceratops, Spinozaur, Stegozaur, Brachiozaur, Ankylozaur, Dilofozaur, Pteranodon oraz Parazaurolof.

Google pozwala oglądać dinozaury w 3D, źródło: Blog Google.
Google pozwala oglądać dinozaury w 3D, źródło: Blog Google.

"Aby stworzyć dinozaury w 3D, nasi projektanci najpierw przeprowadzali badania wstępne, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o każdym stworzeniu" – tłumaczyła Camilo Sanin, szefowa zespołu odpowiedzialnego za tworzenie postaci w firmie Ludia. "Opracowanie jak najbardziej dokładnych i realistycznych modeli wymagało od nas nie tylko przeglądania literatury, ale także współpracy z paleontologami i zespołem „Jurassic World”. Ważne są nawet najmniejsze detale, takie jak nieregularności koloru skóry i wzorów”.

Aby oglądać dinozaury w Google'u, od strony technicznej wymagane jest posiadanie smartfona z Androidem 7 lub nowszym. Modele w wirtualnej rzeczywistości można natomiast wyświetlić na urządzeniach obsługujących ARCore. W przypadku urządzeń Apple'a konieczne jest posiadanie systemu iOS 11 lub nowszego. Dinozaurów można szukać w wyszukiwarce Google przez Chrome'a lub Safari, bądź w aplikacji Google.

Aplikację Google na Androida i iOS-a można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)