Dinozaury w Google. Zmień swój ogród w "Jurassic World" dzięki rozszerzonej rzeczywistości

Dinozaury w Google. Zmień swój ogród w "Jurassic World" dzięki rozszerzonej rzeczywistości

Google wprowadził modele dinozaurów do wyszukiwarki, fot. Pixabay
Google wprowadził modele dinozaurów do wyszukiwarki, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
30.06.2020 15:10, aktualizacja: 30.06.2020 15:22

Jak duże były dinozaury? Od teraz nie trzeba się nad tym długo zastanawiać, ale zobaczyć to na własne oczy. Google dodał do wyszukiwarki możliwość oglądania w rozszerzonej rzeczywistości 10 dinozaurów znanych z filmu "Jurassic World", które dzięki smartfonom można obejrzeć w rzeczywistych wymiarach.

Wystarczy odwiedzić Google'a w smartfonie i wpisać w wyszukiwarce (bądź w aplikacji Google) słowo "dinozaur" lub nazwę jednego z dinozaurów z filmu "Jurassic World", a następnie wybrać przycisk Wyświetl w 3D. Na takiej samej zasadzie można już od dłuższego czasu oglądać inne zwierzęta. Od teraz dostępne są tu także następujące dinozaury: Tyranozaur, Welociraptor, Triceratops, Spinozaur, Stegozaur, Brachiozaur, Ankylozaur, Dilofozaur, Pteranodon oraz Parazaurolof.

Google pozwala oglądać dinozaury w 3D, źródło: Blog Google.
Google pozwala oglądać dinozaury w 3D, źródło: Blog Google.

"Aby stworzyć dinozaury w 3D, nasi projektanci najpierw przeprowadzali badania wstępne, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o każdym stworzeniu" – tłumaczyła Camilo Sanin, szefowa zespołu odpowiedzialnego za tworzenie postaci w firmie Ludia. "Opracowanie jak najbardziej dokładnych i realistycznych modeli wymagało od nas nie tylko przeglądania literatury, ale także współpracy z paleontologami i zespołem „Jurassic World”. Ważne są nawet najmniejsze detale, takie jak nieregularności koloru skóry i wzorów”.

Aby oglądać dinozaury w Google'u, od strony technicznej wymagane jest posiadanie smartfona z Androidem 7 lub nowszym. Modele w wirtualnej rzeczywistości można natomiast wyświetlić na urządzeniach obsługujących ARCore. W przypadku urządzeń Apple'a konieczne jest posiadanie systemu iOS 11 lub nowszego. Dinozaurów można szukać w wyszukiwarce Google przez Chrome'a lub Safari, bądź w aplikacji Google.

Aplikację Google na Androida i iOS-a można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)