DiRT 4 otrzyma wersję dla Linuksa i macOS, po prawie dwóch latach od debiutu

DiRT 4 otrzyma wersję dla Linuksa i macOS, po prawie dwóch latach od debiutu

Źródło: Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
27.03.2019 07:11

Trochę niespodziewanie, angielski wydawca i producent gier Feral Interactive ogłosił, że już 28 marca br. *DiRT 4 doczeka się wersji dla systemów Linux i macOS. Oryginalnie tytuł został wydany 6 czerwca 2017 r., czyli niespełna dwa lata temu, na PS4, Xboksa One i Windows PC. W międzyczasie doczekał się nawet niebezpośredniego sukcesora, DiRT Rally 2.0* z lutego 2019.

Technicznie rzecz biorąc, DiRT 4 jest szóstym wydaniem tej niewątpliwie popularnej serii gier rajdowych, a uwzględniwszy związek z marką Colin McRae Rally – nawet dwunastym. Produkcja pozwala wziąć udział w wirtualnej wersji Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Oferuje ponadto klasyczne rajdy samochodowe, choć bez licencji na WRC. Patrząc przekrojowo, autorzy oddają do dyspozycji graczy 13 lokacji i dokładnie 50 licencjonowanych modeli aut.

Studio Feral Interactive, które w całości odpowiada za port, w przeszłości przeniosło na Linuksa i macOS szereg innych produkcji AAA. Jedną z nich jest DiRT Rally.

DiRT 4 — Coming to macOS and Linux March 28

Jak obiecują autorzy, podobnie jak w przypadku poprzednika, port ma być pełnoprawną kopią wersji windowsowej. Oznacza to, że otrzyma wszystkie komponenty oryginału, takie jak kreator własnych tras, funkcje personalizacji samochodów czy tryb akademii do szlifowania umiejętności.

Ile z tych obietnic okaże się prawdą, wyjdzie na jaw niebawem. Przypomnijmy, premiera 28 marca 2019 r. w sklepie Feral Store. Cena – niestety premierowa, a mianowicie 54,99 euro (ok. 236 zł).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (127)