Discord wprowadza nowość. Inny sposób komunikacji

Discord wprowadza nowość. Inny sposób komunikacji

Nowość w Discord
Nowość w Discord
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
17.04.2023 12:56

Użytkownicy Discorda mogą cieszyć się z nowej funkcji. Najnowsza aktualizacja pozwoli na komunikację głosową w innej formie niż dotychczas. Na czacie w końcu będzie można wysyłać wiadomości głosowe. Niestety nie każdy z tej opcji skorzysta.

Discord w najnowszej aktualizacji zyskał nową funkcję. Do tej pory jego użytkownicy mogli komunikować się na dwa sposoby. Jednym z nich było wysyłanie wiadomości tekstowych na czacie, drugim zaś komunikacja głosowa na dedykowanych kanałach, gdzie można było porozmawiać z zainteresowanymi danym tematem. Od teraz możemy korzystać też z nowej opcji, czyli wiadomości głosowych.

Wiadomości głosowe są od dawna dostępne w aplikacjach takich jak Messenger czy WhatsApp. Cieszą się one uznaniem szczególnie wśród tych osób, które chcą wysłać wiadomość bez konieczności spoglądania na ekran. Wydaje się, że ten sposób komunikacji zyskuje popularność, więc nie powinno nas dziwić, że kolejna platforma wdraża go u siebie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli jednak chodzi o wiadomości głosowe w Discordzie, nie każdy będzie mógł z nich skorzystać. W tej chwili możliwość wysyłania ich mają tylko użytkownicy korzystający z mobilnych wersji aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS. Odsłuchać je można jednak także w aplikacji przeznaczonej na komputery.

Aby móc wysyłać wiadomości głosowe, konieczne jest spełnienie jednego warunku. W przypadku wiadomości wysyłanych na serwerach osoby zarządzające nimi muszą wyrazić zgodę na ten rodzaj komunikacji. Jeśli zaś chodzi o wiadomości prywatne - indywidualne czy grupowe - nie ma z tym żadnego problemu.

Jak czytamy na oficjalnym blogu Discorda, wysyłanie wiadomości głosowych jest proste. Wystarczy wcisnąć przycisk z ikonką mikrofonu i nagrać wiadomość. Jeśli mamy zamiar mówić dłużej, możemy przesunąć palec w kierunku kłódki, przez co nie musimy trzymać przycisku mikrofonu. Jeśli zdecydujemy, że nie chcemy wysłać wiadomości, możemy przeciągnąć palec w kierunku ikony kosza na śmieci, co spowoduje usunięcie nagrania.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)