DivX uruchamia platformę telewizyjną

DivX uruchamia platformę telewizyjną

Redakcja
07.01.2010 13:29

DivX, firma która stworzyła jeden z najpopularniejszych kodeków MPEG-4, poinformowała o uruchomieniu internetowej platformy telewizyjnej. Dzięki niej użytkownicy z niemal każdego rodzaju urządzenia posiadającego połączenie z Siecią będą mogli uzyskać dostęp do wielu multimedialnych zasobów zamieszczonych w Internecie.

Platforma DivX TV umożliwia uzyskanie dostępu do filmów, muzyki, zdjęć czy nawet serwisów społecznościowych dostępnych w Internecie. Obecnie w ofercie znajduje się ponad 70 kanałów, na których użytkownicy mogą przeglądać zasoby takich witryn jak blip.tv, Dailymotion, Picasa, Twitter, Rhapsody, Pandora oraz wielu innych. Spora część użytkowników chciałaby mieć dostęp do zasobów Internetu bezpośrednio z telewizora, jednak nie potrzebują oni jeszcze jednego, oddzielnego urządzenia, które zapewni im taką funkcjonalność. DivX TV sprawi, że dodatkowy sprzęt stanie się po prostu zbędny - stwierdził w oficjalnym oświadczeniu Norm Bogen, jeden ze specjalistów pracujących nad tym projektem.

Plusem DivX TV ma być również łatwość implementacji tej technologii na wielu urządzeniach już teraz szeroko wykorzystywanych przez użytkowników (cyfrowe telewizory, odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier czy nawet telefony komórkowe). Pierwszym producentem jaki zdecydował się na wykorzystanie DivX TV jest LG Electronics. Zgodnie z zapowiedzią, technologia ma zostać zaimplementowana w najnowszych odtwarzaczach Blu-ray jakie wyprodukuje ta firma. Kolejnymi partnerami mają zostać m.in. Iomega, Broadcom, ADB czy Viewsonic.

Więcej szczegółów na temat DivX TV zostanie zaprezentowane dziś na specjalnej konferencji na targach CES. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na oficjalną stronę tego projektu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)