Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

10 pytań do... Microsoft Polska - odpowiedzi cz.1.

Jak pamiętacie (mam nadzieję) w sierpniu zadawaliście pytania

Agnieszce Dziedzic - PR Lead Microsoft Polska

.
W międzyczasie odbyła się m. in. polska premiera Windows 8.1, ja miałem urwanie głowy w życiu zawodowym, PR Microsoftu urwanie głowy z imprezami - jednak udało się, poniżej pierwsza część odpowiedzi na wasze pytania.
Pytania i odpowiedzi są pogrupowane, ponieważ trafiły do różnych działów MS.
Miłej lektury części pierwszej.

I

1. Microsoft Linux 1.0 - kiedy premiera? ;)

Obecnie Microsoft skupia się wyłącznie na rozwoju systemów operacyjnych z rodziny Windows równocześnie współpracując ze społecznościami OpenSource także tymi zajmującymi się rozwojem Linux.

2. Windows RT -> Dlaczego na tabletach nie ma tego samego systemu, który jest na smartfonach?

Windows RT jest systemem dedykowanym tabletom PC. Użytkownikom tych tabletów zapewnia więcej możliwości przez udostępnienie szeregu funkcji, które wynikają np. ze specyfiki sprzętu, czy różnic między tabletami PC, a smartfonami.

3. Czy wyświetlanie reklam w nowym Windowsie pani rzecznik uważa za etyczne? Nikt nie burzy się na podobne praktyki w produktach bezpłatnych, ale Microsoft swojego systemu nie rozdaje na ulicy. W ten sposób stoi w rozkroku, trzyma po jednej nodze w każdym ze światów i z obu stara się czerpać zyski, a użytkownik może mieć wrażenie otrzymania produktu niepełnowartościowego. Żądza pieniądza czy przysłowiowe wręcz zapóźnienie Microsoftu na rynku internetowym?

Reklamy w Bing w systemie Windows 8.1 są zintegrowane tylko z funkcją wyszukiwania w internecie wbudowana w system. Reklamy nigdy nie są wyświetlane w wynikach wyszukiwania w urządzeniu lokalnym, a jedynie w wynikach wyszukiwarki internetowej w ramach funkcji inteligentnego wyszukiwania („Smart Search”). Microsoft nie uzyskuje dostępu do żadnych informacji na urządzeniach lokalnych użytkowników, nie przegląda ich ani ich nie wykorzystuje w celu dostarczania reklam związanych z wyszukiwaniem. Reklamy te zależą wyłącznie od haseł wyszukiwania wprowadzanych przez użytkowników i są dostarczane na takiej samej zasadzie jak w wyszukiwarce Bing.com. Użytkownicy mogą wybrać źródła, z których funkcja inteligentnego wyszukiwania („Smart Search”) powinna dostarczać wyniki. Mogą zatem zdecydować, czy wyniki wyszukiwania mają obejmować informacje ze wszystkich źródeł, w tym z Internetu, czy też tylko z lokalnego urządzenia. Usługa reklam jest obecnie dostępna wyłącznie w Stanach Zjednocznonych, Wielkiej Brytanii i Kanadzie.

4. Co stało za podjęciem decyzji, że DirectX 11.2 będzie dostępny tylko na Windows 8.1.? Rozumiem jeszcze brak tej wersji dla Windows 7, chociaż na poziomie jądra oba systemy nie wiele się różnią. O tyle decyzji czemu nie będzie tego DirectX na Windows 8 już nie rozumiem. Czy ta decyzja została podjęta na podstawie jakiś ograniczeń technologicznych w poprzednich wersjach Windows czy jest to zwykłe naciąganie klientów, by kupowali/aktualizowali Windowsy na wersji 8.1?

Decyzja ta jest związana z zależnością DirectX 11.2 od nowych funkcjonalności wprowadzonych dopiero w Windows 8.1.

5. Czy i kiedy Bing w Polsce będzie działał tak jak na rynku amerykańskim?

Prowadzimy stałe prace nad lokalizacja usług BING na rynek polski. Dedykowany zespół współpracuje z dostawcami treści i usług internetowych nad jak najlepszym dostosowaniem usług i aplikacji BING do polskiego rynku.

6. W wypadku porównania Windows 8 do zbliżającego się 8.1 dobrze widać, że firma zdecydowała się na umieszczenie znacznie większej ilości opcji w ustawieniach trybu modern. W efekcie wychodzi na to, że obok tradycyjnego panelu sterowania powstaje drugi, o coraz bardziej podobnych możliwościach, ale w formie modern. Czy w dłuższej perspektywie planowane jest usunięcie standardowego panelu sterowania? Jeżeli tak, to czy takie plany dotyczą również niektórych innych elementów systemu?

Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące przyszłych funkcjonalności systemu w chwili obecnej. Po wypuszczeniu wersji BETA lub PREVIEW kolejnych wersji systemu będzie się można zapoznać z ich funkcjonalnością.

7. Jak będzie wyglądał dalszy rozwój systemu Windows 8? Czy za rok zostanie oddany nam Windows 8.2?

Nie jesteśmy w stanie dyskutować o planach wydawniczych kolejnych wersji systemu Windows, Obecnie skupiamy się na premierze Windows 8.1.

8. Windows 8.1 będzie miał podniesiony numer jądra do NT 6.3, czy w związku z tym Microsoft planuje jakieś usprawnienia w jądrze systemu?

Techniczne informacje dotyczące zmian w jądrze są dostępne na portalu TechNet.microsoft.com

9. Czy w przyszłych wersjach systemu Windows zamierzacie zostawić obecny model aktualizacji, czy może zamierzacie wprowadzić zmiany (przykładowo comiesięczne paczki aktualizacyjne)?

Nie możemy spekulować o planach wydawniczych kolejnych wersji systemu Windows, Obecnie skupiamy się na premierze Windows 8.1.

II

1. Patrzę co się dzieje z licencjami Office i widzę, że powoli znikają licencje dożywotnie. Pojawia się abonament. Czy następne systemy operacyjne też będziemy wynajmować w modelu abonamentowym?

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej wersji Office, Microsoft poszerzył ofertę konsumencką o usługi Office 365. Obecnie klient ma do wyboru, tak jak dotychczas licencje wieczyste lub subskrypcję usługi Office 365. Office 365 jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku, gdy mamy w domu więcej komputerów, chcemy się dostać do naszych dokumentów z wielu urządzeń z różnych miejsc. Korzystając z tej wersji usługi uzyskujemy dodatkowo minuty na połączenia międzynarodowe Skype oraz dodatkowe miejsce na dysku SkyDrive. Jeśli chodzi o system operacyjny to nie posiadamy żadnych informacji dotyczących zmian obecnych modeli licencjonowania.

2. Czy kiedykolwiek będzie można skonfigurować licencję Office 365 wg. własnych potrzeb? (przykład: wybieramy liczbę stanowisk, wybieramy programy z których chcemy korzystać i okres czasu).

Można to zrobić już dziś. Office 365 to Office Professional w najnowszej wersji (obecnie 2013) instalowany na komputerze oraz usługi dodatkowe czyli Lync Online, Exchange Online oraz SharePoint Online. Można oczywiście wybrać cały pakiet, ale jeżeli ktoś potrzebuje tylko jednego albo dwóch elementów z oferty, również może taką opcję wybrać. Ponadto różne plany usługi Office 365 są dostosowane do potrzeb różnych segmentów rynku i różnych klientów: np. małe firmy ( Office 365 Small Business Premium dla maksymalnie 25 użytkowników z możliwością dokonywania opłat miesięcznych), średnia firma (Office 365 Midsize Business, maksymalna ilość użytkowników - 300), duże przedsiębiorstwa (Plany E z nieograniczoną ilością użytkowników) także oferta dla konsumenta (Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych, z możliwością instalacji na 5 komputerach PC lub Mac, jak również urządzeniach przenośnych) oraz dla Studentów i Nauczycieli Akademickich (Office 365 dla Studentów z możliwością instalacji na 2 komputerach PC lub Mac)

3. Niedawno pojawiła się wersja mobilna pakietu Office dla Androida. Dlaczego Microsoft nie zdecydował się na zawarcie w nim modułu od prezentacji, dlaczego OneNote ciągle jest w tym wypadku oddzielnym tworem?

W ramach Office Mobile dla Android dostępne są aplikacje Word, Excel i Power Point, które umożliwiają dostęp do dokumentów użytkownika umieszczonych na dysku SkyDrive lub SkyDrive Pro. One Note to aplikacja, która już wcześniej została udostępniona dla użytkowników urządzeń z systemem Android.

4. Czy kiedykolwiek Office na Androida i IOS nie będzie zależny od wykupionej licencji na Office 365?
Patrząc na możliwości programu na tych platformach, wykup licencji można traktować jak kiepski żart. Skoro na Windows Phone Office nie jest uzależniony od licencji na Office 365, dlaczego na innych systemach jest zupełnie inaczej?

Office Mobile dla Androida i iOS dostępny jest bezpłatnie dla subskrybentów usługi Office 365 i stanowi benefit tej usługi, nie mamy na razie planów na udostępnienie Office Mobile do zakupu w sklepie Google Play ani Apple Store.
Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, możliwość instalacji i korzystania z Office Mobile na platformie iOS oraz Android jest dodatkowym benefitem dla subskrybentów Office 365.. Po uzyskaniu subskrypcji na swój komputer PC lub Mac klient może bez żadnych dodatkowych opłat korzystać z Office na platformie mobilnej.

5. Subskrypcja Office 365 oferuje coraz więcej dodatkowych funkcji, ostatnio został dodany abonament Xbox Live Gold, czy firma Microsoft planuje jeszcze jakieś bonusy dla użytkowników tego pakietu?

Microsoft na bieżąco dodaje benefity do usługi Office 365 – abonament Xbox Live Gold jest czasową ofertą promocyjną i dotyczy zakupu konsumenckich wersji usługi Office 365 (Office 365 Premium dla Użykowników Domowych oraz Office 365 dla Studentów) W tym momencie nie możemy przedstawić kolejnych planowanych promocji Office 365.

6. Czy będzie jakakolwiek promocja na Office dla użytkowników domowych tak jak to było w wersji 2007? Bodajże zakupiłem go wtedy za chyba 199 zł z licencją na 3 stanowiska i przyznam że bym zrobił update do nowej wersji jednak cena w okolicach 450 zł za 1 stanowisko jest nie do zaakceptowania jak dla mnie...

W sprawie cen i promocji prosimy o kontakt z Partnerami handlowymi Microsoft. Zarówno sklepy stacjonarne jak i internetowe oferują różne promocje np. w połączeniu z zakupem laptopów.

7. Użytkownicy dostali Office Compatibility Pack, który dodaje obsługę OpenXML-a nawet do starego Office'a 2003, za to żaden pakiet starszy niż Office 2013 nie wspiera formatu ODF 1.2. Dlaczego jeszcze nie wydano OCP w wariancie dla ODF, kiedy (jeśli w ogóle) się to stanie i czy obejmie Office 2007/2010? Kiedy Microsoft przestanie dyskryminować klientów niekorzystających z OpenXML-a, dlaczego aktualizacje są wydawane bardzo rzadko i kiedy się to zmieni?

Aktualizacje do Microsoft Office wydawane są w trybie - minor updates - około 1 miesiąc, major updates - około 3 miesiące, zbiorcze service packi - około 1 rok. Nie czujemy, aby Klienci niekorzystający z OpenXML byli w jakikolwiek sposób dyskryminowani. Wszystkie wersje, nawet najnowsza cały czas umożliwiają zapis dokumentów w starszych popularnych formatach jak .doc, .rtf, .xls czy .csv, nikt nie jest zmuszany do zapisu dokumentu w formaccie OXML (docx, xlsx itd.)

8. Co się stało z Office na 3 stanowiska?

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej wersji Office zróżnicowano również model licencjonowania. Oprócz licencji wieczystych (instalowanych na 1 urządzeniu) udostępniliśmy dla konsumenta usługę Office 365 z możliwością zainstalowania aż na 5 komputerach PC lub Mac. Wprowadziliśmy również Office 365 Small Business Premium – usługę dostępną dla małych firm (1 licencja umożliwia instalację na 5 komputerach PC lub Mac)

9. Obecnie cena Office 2013 na 1 stanowisko, jest droższa niż kiedyś Office 2010 na 3 stanowiska. Co spowodowało taką podwyżkę?

Cenę ustalają autoryzowani Partnerzy Microsoft, sugerujemy zapoznanie się z ich ofertami handlowymi. W związku ze zmianą i zróżnicowaniem oferty pojawiły się nowe produkty/usługi np. Office 365 dla Studentów – 4 letnia subskrypcja w atrakcyjnej cenie.

10. Dwa pytania od użytkownika iOS oraz abonenta usługi Office 365 Dlaczego dostępny w App Store pakiet nie jest zoptymalizowany dla tabletów ? 2. Czy przewidujecie Państwo "odchudzenie" aplikacji OneNote dla IOS ? Ewenementem jest to iż notatnik jakim jest OneNote zajmuje więcej przestrzeni w pamięci urządzenia niż cały pakiet Office Mobile for Office 366 Subscribers.

Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem naszych produktów. Dostępny w AppStore Office Mobile, zgodnie z opisem jest dostosowany do smartfonów, choć można go również zainstalowac na tabletach firmy Apple. Dzięki wprowadzeniu nowego modelu dostarczania Office klientom końcowym, jesteśmy w stanie skrócić cykle produkcyjne i odświeżanie wersji. Klienci mogą się więc spodziewać, że będą mieli coraz doskonalszą, zawsze najnowszą wersję office na swoich urządzeniach.

11. Kiedy w końcu Microsoft Office 365 będzie z opcją wykorzystywania komercyjnego przez osoby nie mające firmy a pracujące np. w domu jako freelancer?

Już teraz jest to możliwe. Ta wersja to Office 365 Small Business Premium.

12. kiedy ukarzę się office modern ui i czy będzie on offlinową i darmową wersją webapps, czy bezie to pełnoprawny płatny office, czy i jak będzie się on integrować z aplikacją skype oraz poczta, kalendarz, et cetera pod modern, i co z xbox music i video

W modern UI dostępne są na dziś OneNote MX oraz Lync MX, nie mamy na razie nic nowego do ogłoszenia w kwestii innych aplikacji pakietu Office.

13. Czy aplikacje z pakietu MS Office (zwłaszcza OneNote) dla Symbiana będą jeszcze aktualizowane?

Nie mamy na razie nic nowego do ogłoszenia w sprawie rozwoju aplikacji Office na platformie Symbian

14. Dlaczego proofing tools dla Office 2010 są płatne a dla 2013 darmowe?

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej wersji Office 2013 zmieniła się również polityka firmy dotycząca narzędzi sprawdzających – są one teraz dostępne bezpłatnie.

15. Czy Lync nie ma się czego obawiać kiedy to MS skupia się na rozwoju Skype? Planujecie integrację lub coś podobnego? Bo w sumie obie usługi mają dużo wspólnego...

Wejście programu Skype do rodziny produktów firmy Microsoft otwiera nowe możliwości realizacji scenariuszy ujednoliconej komunikacji dla setek milionów ludzi i powoduje, że zaawansowane formy komunikacji biznesowej stają się rozwiązaniem uniwersalnym. Naszym pierwszym krokiem jest umożliwienie nawiązywania połączeń audio i komunikacji przy użyciu wiadomości błyskawicznych między użytkownikami programów Lync i Skype. Klienci używający programu Lync mogą korzystać z globalnego zasięgu programu Skype w celu łączenia się i współpracy z dostawcami, klientami i partnerami z zachowaniem bogactwa funkcji programu Lync dla przedsiębiorstw.
Rozwijamy natomiast intensywnie obie linie narzędzi komunikacyjnych koncentrując się na jak najlepszym dostosowaniu ich do potrzeb odpowiednich grup odbiorców, czyli Skype'a dla Klientów niekomercyjnych oraz Lync’a dla firm.

CDN :)

 

windows

Komentarze

0 nowych
januszek   22 #1 04.11.2013 13:59

Widzę, że MS używa tego samego generatora odpowiedzi na pytania, co inne przepytywane wcześniej korporacje. Przepraszam, że pytałem ;)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #2 04.11.2013 14:09

Generalnie fajny wywiad, jednak problem jest taki, że żadna z tych odpowiedzi nie jest konkretna i jasna. Wiem, wiem, trzeba być politycznie poprawnym. Z drugiej strony jak MS miało by na pewne rzeczy odpowiedzieć? W stylu: "chcemy zarobić", "to przynosi straty", "za duży nakład pracy", "za wąski target", itp. Na takie odpowiedzi raczej nie można liczyć i chyba jest to zrozumiałe.

W każdym razie dobra robota djDziadek ;)

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #3 04.11.2013 14:28

Pani Agnieszko, a fe. Wiem, że wymagam za dużo ale większość odpowiedzi to taka marketingowa papka. Wiem, że potrafi Pani lepiej, trzymamy kciuki ;)

sgj   12 #4 04.11.2013 14:33

Typowe w przypadku Microsoftu. Takie same odpowiedzi na żenująco niskim poziomie otrzymało kiedyś PurePC.
Najbardziej mnie bawi odpowiedz z cenami tak jakby producent oprogramowania nie miał wpływu na ceny swoich produktów...

ziemowy   7 #5 04.11.2013 14:37

Pytania bardzo fajne ale odpowiedzi...z których niewiele wynika :)

djDziadek   17 #6 04.11.2013 14:37

@sgj - wybacz, ale to twój komentarz jest nie najwyższych lotów, spróbuj kiedyś spotkać się z takimi ludźmi (chodzi o takie korporacje), porozmawiać z nimi, ale najpierw musisz takich ludzi przekonać że warto przeczytać pytania, które zadają różni ludzie - hejterzy również.
Nie krytykuj - to jak w polityce lub dyplomacji, ale tą anegdotę mogę Ci opowiedzieć już TYLKO poza anteną...

sgj   12 #7 04.11.2013 14:45

@djDziadek

O wybacz, jak śmiałem w ogóle coś napisac. W końcu prawd lepiej jest zamieśc pod dywan niż spojrzec jej w oczy..

GBM   22 #8 04.11.2013 14:50

@sgj: Nie czepiaj się, bo Dziadek ma po części rację - klauzulę poufności, a także rozwój firmy mają wpływ na to, że informacje udziela się krótko, zwięźle i ogólnie ;)

Szkoda, ale niestety - takie są realia..

rgabrysiak   14 #9 04.11.2013 14:50

Widzę, że pytanie dot. konfiguracji licencji Office 365 zostało źle zinterpretowane przez osobę udzielająca odpowiedzi, albo inaczej - autor źle je sprecyzował :P

Całość miło się czyta :P szkoda, że konkretów brakuje, ale tego można się było spodziewać.
Mimo to czekam na następna część.

SebaZ   18 #10 04.11.2013 14:52

Po 5 pytaniach przestałem czytać odpowiedzi. Pytania są ciekawsze i zawierają więcej konkretów niż odpowiedzi na nie.

ziemowy   7 #11 04.11.2013 14:53

Może w cz.2 będzie więcej konkretów :)

koneton   6 #12 04.11.2013 14:54

@djDziadek nikt nie mówi, że jest łatwo i nikt nie umniejsza Twoich zasług, że udało Ci się uzyskać takie wiadomości, ale nie udawajmy, że te odpowiedzi mają jakąś wartość. Być może wynika to z faktu, że nasz lokalny oddział z MS tak naprawdę się nie liczy i nie ma na nic wpływu oraz wystarczającej wiedzy, by odpowiedzieć na te pytania. Dodatkowo, odpowiedzi są zupełnie nietechniczne, stąd ich jeszcze mniejsza przydatność na naszym portalu.

GL1zdA   12 #13 04.11.2013 15:11

Niestety 90% nie wnosi nic nowego. Ale papier zniesie wszystko.

  #14 04.11.2013 15:20

"Nie jesteśmy w stanie/Nie możemy, Nie mamy" blebleble zwykłe unikanie odpowiedzi.

Vanshei   16 #15 04.11.2013 15:26

Takiej odpowiedzi na moje pytanie o cenę Office się nie spodziewałem.
Jakoś na stronie http://www.microsoftstore.com/store?Action=DisplayPage&Locale=pl_PL&Site...
nigdzie nie ma wyszczególnionych żadnych partnerów handlowych którzy by sprzedawali pakiet Office w takich czy innych promocyjnych cenach.
A pisanie o tańszym zakupie pakietu z laptopem pozostawię bez komentarza...

Vanshei   16 #16 04.11.2013 15:29

w skrócie chcesz pan Office taniej niż za 500zł to sobie kup z laptopem za 1800 spoko...

msnet   22 #17 04.11.2013 15:33

Oglądaliście film "Ja, robot"? Pojawiły się tam dwie (jeśli pamięć mnie nie myli) sceny, w których główny bohater zadaje pytania hologramowi ofiary. Tam, podobnie jak w powyższym wywiadzie, odpowiedzi zostały przygotowane przed otrzymaniem pytań, a gdy pytanie było złe (nieprzewidziane przez układającego odpowiedzi) pojawiał się tekst, że to złe pytanie.

To, co można przeczytać w odpowiedziach pani Agnieszki Dziedzic to nic innego, jak wyuczony na szkoleniach, bezwartościowy bełkot. Identycznie wyglądają rozmowy z jakimkolwiek BOK-iem - uzyskane odpowiedzi nijak się mają do pytań. Pytania często były bardzo konkretne, a odpowiedzi to tylko jakieś ogólniki, które bez problemu można znaleźć w Internecie przy użyciu "wujka Google" lub "ciotki Bing", tudzież innych "krewnych".

Kiedy ludzie od PR nauczą się, że gdy dostają konkretne pytanie, odpowiedź też taka być powinna. Czasem lepsza jest odpowiedź w stylu "nie mogę podać takiej informacji" niż bełkot, jaki w powyższym wywiadzie możemy przeczytać.

msnet   22 #18 04.11.2013 15:41

@Vanshei - najlepsze promocje są na Allegro (i w temu podobnych miejscach). Ja w kwietniu kupiłem roczną subskrypcję na Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych za około 200zł.

Jeśli chodzi o pytanie dotyczące możliwości kupowania tych części Office'a, które się chce, to pani Agnieszka albo nie zrozumiała pytania, albo zrozumiała, ale dała odpowiedź taką, jakiej jej przełożeni oczekiwali... Wybór opcji to przecież nie zestaw podstawowych programów + opcje dodatkowe, ale to, że np. ja chciałbym kupić tylko Worda i Excela. A dowolne ustalanie na ile komputerów chcemy ten pakiet kupić, to nie wybór opcji "5-10-15" (czy coś w tym rodzaju), ale dowolna ilość z zakresu 1 do X (gdzie X byłby górną granicą ustaloną przez Microsoft, lub też takiej górnej granicy być by nie musiało). No bo skoro miałbym dwa komputery, to po co mi licencja na 5 stanowisk?

Wokuo   7 #19 04.11.2013 16:38

Nie takich odpowiedzi oczekiwałem. Według mnie te odpowiedzi są czysto PRowe.

msnet   22 #20 04.11.2013 16:50

AWokuo - chyba anty PR-owe...

Mk13   16 #21 04.11.2013 17:19

Haha Microsoft jak zwykle w formie, rozczarowywanie wszystkich we wszystkim idzie im zdecydowanie najlepiej ;)

kaluzaaa   5 #22 04.11.2013 17:34

@sgj, @djDziadek
Odpowiedzi z takich korpo są PR-papkę i zawsze będą. W tak dużych korporacjach zawszę będą dwa typy odpowiedzi. Prawda tylko pod NDA(lub NDA na gębę ;) dla wtajemniczonych oraz poprawnie polityczna odpowiedź dla świata zgodna z normami przygotowanymi przez PR z centrali. Np. pytania o zmianę licencjonowania - nikt nie napisz Ci wprost, że model subskrypcji zapewnia takiej firmie stałe i w miarę przewidywalne dochody. Firmy są po to żeby mieć zyski, a nie pracować charytatywnie :).

xomo_pl   24 #23 04.11.2013 17:50

może się dziś czepiam, sam już nie wiem ale jaki jest sens pisać odpowiedzi mające kilka zdań skoro i tak ich sens sprowadza się do "nie wiemy"? bo dla mnie żaden i jest to tylko marnowanie czasu mojego i osoby, która pisała te odpowiedzi..

W sumie ze wszystkich tych odpowiedzi może w trzech możemy dowiedzieć czegoś więcej... oby w drugiej części było lepiej...

  #24 04.11.2013 17:57

Podsumowując oczekiwałem czegoś a dostałem nic, heh tylko doić kasę od ludzi i tyle, co do office dlaczego w szkołach jest ten pakiet skoro są darmowe odpowiedniki a jak zrobię np.prezentacje w openoffice czy w innym programie to mam odpowiedz od nauczyciela w stylu mnie to nie obchodzi w czym to zrobiłeś, mi to nie działa masz 1 albo zrób to w office. Mi to wygląda na coś przypominające prawie monopol, po co bulić tyle kasy na pakiet którego odpalę z 10 razy w roku do kilku 15 slajdowych prezentacji. Czy to aby nie dziwne że szkoły mają zainstalowany pakiet ms office który nie jest zgodny z innymi pakietami, dobrze wiemy że taka sytuacja jest średnio etyczna niby wszystko zgodnie z prawem a w rzeczywistości nie mogę użyć innego programu niż ten od ms bo może błędnie wyświetlić plik. Ciekawy temat do dyskusji czyż nie ...

Mk13   16 #25 04.11.2013 18:36

" jest to tylko marnowanie czasu mojego i osoby, która pisała te odpowiedzi"

Dokładnie tak samo twierdzę.

djDziadek   17 #26 04.11.2013 20:05

Myślę, że jeszcze jedna lub dwie, nie chcę tworzyć tasiemców...

djDziadek   17 #27 04.11.2013 20:07

Co do jakości odpowiedzi, to powiem więcej przy innej okazji, jak dla mnie, większość jest naprawdę ok, sam pracuję w korporacji, więc znam to "od środka", poza tym nie na wszystkie pytania można odpowiedzieć, na niektóre się nie da, a inne z kolei są poza zasięgiem pytanego, ale tak jak napisałem, będzie okazja o tym wspomnieć.

xomo_pl   24 #28 04.11.2013 20:42

@djDziadek wiadomo korporacje są jakie są ale odpowiedzi zaserwowane tutaj są kompletnie bez sensu bo sprowadzają się tylko do ujęcia w różny sposób dwóch słów: nie wiemy. Totalne lanie wody w 99% odpowiedzi...

@lotent456 (niezalogowany)

jakbyś nie wiedział od kilku lat działa uproszczony power point online jako element office web apps i do robienia prostych prezentacji jak najbardziej się nadaje.

Fanboj O   9 #29 04.11.2013 20:45

"spróbuj kiedyś spotkać się z takimi ludźmi (chodzi o takie korporacje), porozmawiać z nimi, ale najpierw musisz takich ludzi przekonać że warto przeczytać pytania, które zadają różni ludzie"
@djDziadek
No, no. To nie zapomnij podziękować siarczyście szacownej, "takiej" korporacji za to, że uraczyła odpowiedziami na pytania.
Ze swojej strony również dziękuję przeuprzejmnie, że dzięki twoim staraniom i podchodom, mogłem przeczytać to... coś. Choć nie wiem, czym godzien.

Mój ulobiony "moment":

8. Windows 8.1 będzie miał podniesiony numer jądra do NT 6.3, czy w związku z tym Microsoft planuje jakieś usprawnienia w jądrze systemu?

Techniczne informacje dotyczące zmian w jądrze są dostępne na portalu TechNet.microsoft.com

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #30 04.11.2013 21:12

Niestety, ale ja również odniosłem podobne wrażenie jak poprzednicy:(
Ale co tam, najważniejsze, że ktoś z MS wogóle udzielił odpowiedzi.

djDziadek dobra robota - kiedy kolejna część?

ciesiel   5 #31 04.11.2013 22:43

Korporacyjna gadka jest wszędzie taka sama - i nie ma co się nad tym rozwodzić.
Śmieszy mnie tylko abonament na programy biurowe (graficzne także)- przykładowo, wykupie abonament na 4 lata i napiszę jakąś książkę-cegłe. Po czym za 5 lat jak nie zapłacę, nie będę miał do niej dostępu :)
Pomijam tu opcje eksportu do innego formatu czy innych backupów - po prostu z mojego punktu widzenia jest nieopłacalne pakować się w taki abonament - lepiej już zainwestować swoją wiedzę w otwarte rozwiązania (czy to Libre czy np. Lyx).
Rozumiem, że korporacja chce sobie stworzyć stałe źródło dochodu - ale stara zasada mówi, że chytry dwa razy traci - i tego też życzę MSowi :)

pciproblem   6 #32 05.11.2013 00:11

dużo mówić o niczym... tak jestem PR menadzer

foreste   16 #33 05.11.2013 01:40

B.cienki wywiad tu poległa rzeczniczka prasowa ;/ inni rzecznicy byli bardziej przygotowani od rzeczniczki ms poland ;/.

szydl0   8 #34 05.11.2013 01:52

Pytanie 7 w serii z officem - pani Agnieszka z premedytacją ominęła temat formatu odf. Szczególnie to razi, gdyż autor konkretnie, wprost zapytał o niego w drugim zdaniu pytania. Odpowiedź jest bardzo nieelegancka.

kpt.Tux   4 #35 05.11.2013 11:28

@djDziadek Zapytaj panią rzecznik kiedy przestaną ludzi okradać? Jak inaczej nazwać sytuację że pakują windows do laptopa i nie można im niechcianej licencji zwrócić.

eimi REDAKCJA  17 #36 05.11.2013 13:37

No nic, trzymam kciuki za Chińczyków, by Kingston Office zburzył trochę samozadowolenie, które wręcz bije z wypowiedzi Pani Rzecznik.

Szkoda, że nie ma otwarcie złych korporacji, które robiąc świetne produkty mówiłyby - robimy to dla siana. I dla niczego innego.

djDziadek   17 #37 05.11.2013 16:48

@kpt.Tux - zastanawiam się nad sensem Twojego pytania - nie bardzo chyba wiesz co i od kogo kupujesz...
Nie będę zadawał tego pytania pani rzecznik, nie ma sensu dyskusja z kimś kto kompletnie nie wie komu zadać pytanie...
Hejt dla hejtu - gratuluję panie kapitanie...(poczucia własnej wartości).

arlid   16 #38 05.11.2013 18:16

Ciekawe ile będzie części :P Czy to "akcja" ciesząca się największym powodzeniem?

djDziadek   17 #39 05.11.2013 20:41

@arlid - na podsumowania też przyjdzie czas :)

edelmann   12 #40 11.11.2013 00:55

"11. Kiedy w końcu Microsoft Office 365 będzie z opcją wykorzystywania komercyjnego przez osoby nie mające firmy a pracujące np. w domu jako freelancer?
Już teraz jest to możliwe. Ta wersja to Office 365 Small Business Premium."

Co za głupoty wchodzę na stronę klikam kup teraz a tam: "Wpisz nazwę firmy, np. Contoso, Ltd." i czerwona gwiazdka przy tym, no a ja nie mam do jasnej ciasnej firmy tylko pracuję w domu na umowę i co mam zrobić? sr..ie w banie. Pic na wodę fotomontaż - o tym to już wiem dawno.

ziupo   6 #41 11.11.2013 19:35

Jeśli pracujesz jako freelancer to masz jednoosobową firmę, która świadczy usługę innej firmie, a więc wpisujesz swoje imię i nazwisko.
Chyba, że pracujesz na czarno ;)

A jeśli pracujesz na etat, to zmartwienie Twojej firmy i to pracodawca ma Ci dostarczyć narzędzie pracy, a nie Microsoft (chyba, że pracodawca ma umowę z MS, że mają Ci dostarczyć O365 do domu kurierem ;) )

edelmann   12 #42 12.11.2013 12:46

Człowieku ty albo nie potrafisz czytać albo jesteś ślepy, pisze ci wyraźnie że pracuję na umowę zlecenie, umowa przychodzi mi do domu podpisuję ją i wysyłam z powrotem do pracodawcy 300 km ode mnie. Nie wypowiadaj się jak nie rozumiesz prostego tekstu.

"no a ja nie mam do jasnej ciasnej firmy tylko pracuję w domu na umowę" - jest chyba jak byk napisane.