Dla Jolli i Sailfish OS nie wszystko jeszcze stracone. Czas na smartwatcha!

Dla Jolli i Sailfish OS nie wszystko jeszcze stracone. Czas na smartwatcha!

Dla Jolli i Sailfish OS nie wszystko jeszcze stracone. Czas na smartwatcha!
02.12.2016 22:18, aktualizacja: 02.12.2016 22:46

W ciągu ostatniego roku, głównie pod wpływem kolejnych porażek Jolli, nie zabrakło głosów, według których jej historia powoli dobiega końca. Mimo że na co dzień faktycznie nie możemy narzekać na wysyp dobrych wieści o pracach Jolli, to właśnie nadarzyła się taka okazja.

Na blogu Jolli ukazał się wpis prezentujący nowe prototypowe urządzenie, smartwatch. Oczywiście zainstalowany został na nim system Sailfish OS, z wykorzystaniem kodu AsteroidOS, z którym zresztą Sailfish współdzielił biblioteki. Wiele wskazuje na to, że pod względem funkcjonalności, smartwatch Jolli nie ma się czego wstydzić przed podobnymi urządzeniami z Androidem.

Obraz

Oczywiście na ekranie głównym wyświetlana jest tarcza zegara w jednym z kilku dostępnych wariantów. Dzięki urządzeniu można przeglądać pełną listę aplikacji zainstalowanych na urządzeniu i uruchamiać kompatybilne, zarządzać siecią, połączeniami czy opcjami zasilania.

Świetnie prezentuje się także aplikacja przydatna w treningu i sporcie, co Jolla uważa za najważniejszy aspekt smartwatchy na aktualnym etapie ich rozwoju. Zegarek umożliwia także prowadzenie rozmów telefonicznych czy wysyłanie odpowiedniego SMS-a, gdy rozmowa nie jest w danej chwili możliwa.

Sailfish Watch Hands-on Demo

Oprócz kolejnych zrzutów, na których zobaczyć można, jak prezentuje się Sailfish OS w wersji na zegarki, Finowie zamieścili także film z działającym prototypem. Nawet na tak wczesnym etapie, smartwatch z systemem stworzonym przez byłych pracowników Nokii działa bez zarzutu, podobnie jak obsługa polegająca przede wszystkim na gestach.

Wszelkie ustawienia i wprowadzone zmiany będą synchronizowane ze smartfonem, jednak prototyp najpewniej kompatybilny jest tylko ze smartfonami z Sailfish OS-em. Na razie projekt jest we wczesnej fazie rozwoju, jednak wszystko wskazuje, że nie jest to tylko eksperyment, a smartwatch docelowo ma trafić na rynek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)