Dla Jolli powstała „druga połówka” z fizyczną klawiaturą

Dla Jolli powstała „druga połówka” z fizyczną klawiaturą

Dla Jolli powstała „druga połówka” z fizyczną klawiaturą
14.03.2014 15:59, aktualizacja: 17.03.2014 11:40

Smartfony z klawiaturą fizyczną są w oczach tysięcy użytkowników urządzeniami, za którymi się tęskni. Widać to szczególnie wśród użytkowników smartfonów Jolla, którzy to z łezką w oku wspominają takie modele, jak Nokia N900 czy N97. Wśród wiernych fanów platformy nie brakuje na szczęście osób pomysłowych i możliwe, że do smartfonów fińskiego producenta będzie można bez problemu dokupić „drugą połówkę”, która upodobni urządzenie do modelu E7 Communicator.

[vimeo=http://vimeo.com/85914466]Projekt QWERTY OH (Other Half) powstał kilka miesięcy temu. Na początku miał jedynie zademonstrować możliwości, jakie dają wymienne obudowy, zwane też „drugimi połówkami”, dla smartfonów Jolla, jednak na tym się nie skończyło. Twórca projektu, znany w sieci jako Dirkvl, pod koniec stycznia postanowił rozpocząć produkcję seryjną klawiatur, choć na razie na małą skalę. Dzięki wsparciu osób chętnych kupić taki dodatek dla swojej Jolli, udało się wyprodukować pierwsze 100 sztuk, w cenie 100 euro (plus przesyłka) każda. Od wczoraj wyjeżdżają one do nabywców. Możliwe, że na tym produkcja się nie skończy.

Obraz

Działająca klawiaturę QWERTY OH można było oglądać także podczas tegorocznych targów MWC w Barcelonie. W zaprojektowanej specjalnie dla Jolli ramie umieszczona została klawiatura pochodząca z modelu Motorola Droid A855. Co ciekawe, można ją ustawić pod odpowiednim dla siebie kątem, dzięki czemu nakładka sprawdzi się także jako stojak dla urządzenia. Klawiatura prawdopodobnie nie powstałaby bez możliwości drukowania 3D. Wydrukowanie jednej obudowy z PLA zajmuje na drukarce Dirkvla około 6 godzin. Drikvl na bieżąco dzieli się szczegółami konstrukcji i postępami na forum Maemo.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)