Do Google trafiają informacje o imprezach i wydarzeniach w okolicy

Do Google trafiają informacje o imprezach i wydarzeniach w okolicy11.05.2017 12:46
Do Google trafiają informacje o imprezach i wydarzeniach w okolicy

Google wprowadza do swojej wyszukiwarki kolejną funkcję, która ma za zadanie przyspieszyć docieranie do interesujących treści. Tym razem – wszelkiego rodzaju wydarzeń, a więc koncertów, przedstawień, festiwali i tym podobnych. Od teraz, wpisując w wyszukiwarkę hasło związane z taką tematyką, wyświetlony zostanie nowy widok agregujący informacje o nadchodzących wydarzeniach, również tych w pobliżu, na podstawie lokalizacji.

Jest tylko jeden haczyk: na tę chwilę opcja trafia wyłącznie na rynek amerykański, bezpośrednio do aplikacji Google oraz mobilnej witryny. Całość działa natomiast analogicznie do proponowanych już teraz w wyszukiwarce seansów, gdy szukamy informacji o konkretnym filmie w kinie. W przypadku wydarzeń uzyskać będzie można jednak więcej szczegółów, a po przekierowaniu na właściwą witrynę – kupić bilety.

Sam podgląd nie będzie się przy tym ograniczać wyłącznie do informowania o znanym nam wydarzeniu. Równie dobrze w okno wyszukiwania wpisać będzie można „concerts in New York”, by w podglądzie sprawdzić, jakie wydarzenia mają miejsce na przykład w przyszłym tygodniu lub nadchodzącym weekendzie w wybranej miejscowości.

Nie podano żadnych informacji, według których można by prognozować czy i kiedy nowe funkcje trafią do wyszukiwarek na innych rynkach, w tym polskim. Przypomnijmy natomiast, że w ubiegłym miesiącu Google zaktualizowało narzędzia oceny treści w wyszukiwarce, zatem implementacje nowości przebiegają ostatnio dość dynamicznie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)