Do konta Google zalogujesz się bez hasła

Do konta Google zalogujesz się bez hasła
Łukasz Maślanka

28.12.2015 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dostęp do usług Google bez podania hasła? To wkrótce będzie możliwe. Google testuje rozwiązanie, które pozwala zalogować się do jego usług bez użycia hasła, za to przy pomocy synchronizacji danych między przeglądarką w latopie i smartfonem z Androidem.

O testach nowego sposobu logowania do konta Google poinformował jeden z użytkowników Reddita o nicku rp1226, który został zaproszony do wypróbowania nowego mechanizmu zabezpieczeń. Google pracuje nad nową formą weryfikacji dwuetapowej. Bardzo dużą rolę do odegrania będzie miał smartfon pracujący na Androidzie. Przypuszczalnie to Usługi Google Play będą podawały użytkownikowi smartfonu liczby potrzebne do logowania się. Ten program bowiem już teraz oferuje wiele możliwości zabezpieczania smartfonu, np. poprzez odblokowanie go, gdy czujniki w urządzeniu wykryją kontakt z ciałem lub gdy rozpoznają twarz właściciela. Dodanie do Usług Play nowych funkcji w zakresie bezpieczeństwa konta wydaje się więc logicznym krokiem.

Testujący obecnie nowy mechanizm logowania do google'owego konta przygotował też prezentację, w której objaśnia nowy pomysł Google:

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
Obraz

Mechanizm zakłada, że po wpisaniu danych do logowania w przeglądarce internetowej zostanie wyświetlona liczba, a na smartfonie pojawi się powiadomienie z pytaniem, czy próbujemy się dostać do naszego google'owego konta. Jeśli odpowiemy twierdząco, to w kolejnym kroku pojawią się liczby, spośród których trzeba będzie wskazać tę widoczną w przeglądarce na komputerze. Po podaniu właściwej zostaniemy zalogowani do konta Google.

Obecnie nie wiadomo, jak duża liczba użytkowników została zaproszona przez Google do testowania nowego sposobu logowania do konta. Nie jest też pewne, czy takie rozwiązanie będzie dostępne dla użytkowników starszych wersji Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)