dobreprogramy — najważniejsze aktualizacje na przestrzeni tygodnia

dobreprogramy — najważniejsze aktualizacje na przestrzeni tygodnia

Kuba Pawlak
20.05.2012 07:17

Baza programów naszego serwisu aktualizowana jest nieustannie i nietrudno jest przeoczyć istotne uaktualnienia. Od dzisiaj, w każdy weekend będziemy przedstawiać Wam w pigułce najważniejsze aktualizacje, które pojawiły się na przestrzeni mijającego tygodnia.

W tym tygodniu nasze zestawienie rozpoczniemy od dziewiętnastej wersji Chrome. Wśród nowości jakie znalazły się w najnowszej przeglądarce firmy Google znajdziemy możliwość synchronizowania otwartych kart pomiędzy różnymi urządzeniami. Ta funkcja dostępna jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników. Pozostałe poprawki w Chrome 19 dotyczą bezpieczeństwa i stabilności programu, przy czym większość tych drugich związana jest z mnożącymi się wyciekami pamięci.

Dużej aktualizacji doczekał się również program do szybkiego i prostego rysowania, drukowania i tworzenia różnych ilustracji oraz grafiki wektorowej — Xara Designer Pro X. W nowej wersji aplikacji ciekawie zostały rozbudowane możliwości w zakresie tworzenia kształtów — na istniejącym już wektorowym kształcie można malować lub wymazywać, aby przez modyfikację jego krawędzi lub wycinanie w nim dziurek uzyskać niepowtarzalną figurę. Szerzej o nowościach pisaliśmy w dniu premiery nowej edycji aplikacji.

Odtwarzanie wideo nie obędzie się bez zainstalowania w systemie odpowiedniego zestawu kodeków. Codec Guide, twórcy najpopularniejszych zestawów kodeków, udostępnili zaktualizowane paczki K-Lite, w których wprowadzono m. in. dekoder ffdshow w wersji 1.2.4450, nowe wersje; filtrów LAV, odtwarzacza Media Player Classic Home Cinema i aplikacji MediaInfo Lite. Szczegółową listę zmian dla poszczególnych paczek znajdziemy na stronie producenta.

Ostatnią aktualizacją, na którą chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę w tym tygodniu, są nowe wersje programów zabezpieczających firmy AVG Technologies. Uaktualnienie oznaczone jako HotFix 14 naprawia błąd związany z wielokrotnym pobieraniem pliku aktualizacji jak również funkcję odpowiedzialną za zmianę dostawcy wyszukiwania w przeglądarkach internetowych i instalację Toolbara.

Oczywiście to tylko kropla w oceanie nowości jakie pojawiły się na przestrzeni tego tygodnia. Z pełną listą aktualizacji można zapoznać się odwiedzając odpowiednią podstronę na dobrychprogramach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)