Docs, czyli webowy Office - wspólny projekt Microsoftu i Facebooka

Docs, czyli webowy Office - wspólny projekt Microsoftu i Facebooka

Wojciech Cybulski
22.04.2010 08:19, aktualizacja: 22.04.2010 11:15

Microsoft przy współpracy z Facebookiem uruchomił wersję beta serwisu Docs.com, czyli webową odmianę pakietu biurowego z kilkoma społecznościowymi funkcjami.

Uruchomiony serwis pozwoli na tworzenie dokumentów tekstowych Word, arkuszy kalkulacyjnych Excel i prezentacji PowerPoint. Prawdopodobnie pojawi się także możliwość przesłania do serwisu dokumentów utworzonych w działającym lokalnie pakiecie Office. Zapisane w chmurze pliki będziemy mogli udostępnić naszym znajomym z Facebooka oraz przeglądać te udostępnione przez nich. Opis usługi sugeruje, że w Docs.com nie będzie możliwości edycji dokumentu przez kilka osób jednocześnie.

Interfejs webowego pakietu ma bazować na wstążce i przypomina ten znany z działającego lokalnie Office 2007. Ilość opcji dostępnych przy pracy nad dokumentami będzie jednak znacznie ograniczona wobec tego, co posiada Word, Excel i PowerPoint wchodzący w skład pakietu Microsoft Office 2007 i podobno jeszcze bardziej ograniczona, niż w przypadku webowej wersji Office Web Apps wprowadzanej wraz z Office 2010. Użytkownikom zostanie udostępniona funkcja pozwalająca na natychmiastowe przeniesie pracy do "standardowego" pakietu Microsoft Office dla Windows lub Mac OS X, o ile taki będzie akurat zainstalowany w systemie.

Twórcy serwisu nie zdradzili, kiedy Docs.com opuści program beta i będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Obecnie udział w programie jest ograniczony, w międzyczasie można zapisywać się na listę oczekujących.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)