Dołącz do ponad miliona już testujących Office 2016 i sprawdź kolejne atrakcje pakietu Microsoftu

Dołącz do ponad miliona już testujących Office 2016 i sprawdź kolejne atrakcje pakietu Microsoftu

Dołącz do ponad miliona już testujących Office 2016 i sprawdź kolejne atrakcje pakietu Microsoftu
05.06.2015 09:43

Miesiąc temu Microsoft zaoferował wszystkimchętnym (także tym bez konta w chmurze Office 365) możliwośćpobrania wczesnej wersji pakietu Office 2016. Zainteresowanie byłospore – jak twierdzi producent, łącznie ponad milion osóbtestuje nową wersję Office na Windows i OS X. Teraz wersja tazostała odświeżona, otrzymała oprócz mnóstwa poprawek takżekilka całkiem ciekawych nowości. Kompletnej ich listy nieprzedstawiono, ale wiceprezes Microsoftu Kirk Koenigsbauer w blogowymwpisie skupił się na kilku z nich.

Jak już wiadomo, najważniejszą przewagą nowego Office'a 2016nad produktami konkurencji ma być efektywna praca grupowa. Ifaktycznie, dostajemy kolejne ulepszenia, za sprawą którychuwiązani do przeglądarkowych pakietów biurowych popadną wprzygnębienie.

Przede wszystkim wszystkie aplikacje Office otrzymały Share –nową opcję na Wstążce, pozwalającą na łatwe udostępnianiedokumentów do redakcji, recenzji czy komentarzy. W menu pojawiłasię też opcja Historii, dzięki której można zarządzać wersjamidokumentów, także tych mających współautorów. Możemy w tensposób przeglądać zmiany i odtwarzać poprzednie wersje.

Użytkownicy biznesowej wersji OneDrive mogą już skorzystać zmechanizmu Real Time Presence, obecności w czasie rzeczywistym,dzięki której na bieżąco widzimy, gdzie w dokumenciewspółpracownicy wprowadzają zmiany. Już niebawem funkcja tazostanie udostępniona wszystkim użytkownikom OneDrive. Kolejnymetapie będzie wprowadzenie mechanizmu Real Time Typing.

Nowy Office ma także ułatwić pracę z dokumentami na poziomiemerytorycznym, za sprawą Insights for Office. To kontekstowawyszukiwarka wszyta w Worda i Outlooka, która pozwala szybko znaleźćrelewantne informacje o zaznaczonych w tekście słowach. Póki cojakość tego wyszukiwania, szczególnie dla polskich słów, niezachwyca, ale nie od razu Rzym przecież zbudowano – ogólnie ideajest dobra, pozwoli rzadziej przełączać się do przeglądarkipodczas pracy z tekstem.

Pozostałe zmiany nie są już tak widowiskowe. Warto wspomnieć ododaniu do Outlooka wprowadzonej już wcześniej w Wordzie, Excelu iPowerPoincie wyszukiwarki Tell Me, która pozwala znaleźć potrzebnąfunkcję aplikacji na podstawie opisu tego, co chcemy akurat zrobić.Usprawniono narzędzia sprawdzania gramatyki, Koenigsbauer wspominateż o ulepszeniu służącego do analizy i modelowania danychexcelowego dodatku Power Pivot.

Instalator pakietu Office 2016 Preview dla Windows 7, 8.1 i 10znajdziecie w naszej bazieoprogramowania. Przypominamy, że to wersja testowa, nieprzeznaczona do środowisk produkcyjnych, więc nie miejcie do naspretensji, jeśli zniszczy wasze dokumenty lub przerazi zwierzętadomowe. W pierwszych testach nie zauważyliśmy jednak żadnychpoważnych usterek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)