Nowe Office 2016 to praca grupowa dla każdego. Przetestujesz je nawet bez abonamentu Office 365

Nowe Office 2016 to praca grupowa dla każdego. Przetestujesz je nawet bez abonamentu Office 365

Nowe Office 2016 to praca grupowa dla każdego. Przetestujesz je nawet bez abonamentu Office 365
04.05.2015 20:30, aktualizacja: 06.05.2015 15:27

Jak pewnie pamiętacie, Microsoft pokazał po raz pierwszyoficjalnie Office2016 w połowie marca tego roku. Większość zaprezentowanychwówczas ulepszeń mogła zainteresować głównie użytkownikówbiznesowych. Dzisiaj oficjalnie obwieszczono dostępność kolejnejtestowej wersji Office 2016, która wreszcie może być przetestowanaprzez każdego użytkownika Windows – nie trzeba mieć do tegokonta w chmurze Office 365, jak to było poprzednim razem.

Aby skorzystać z nowego Office, musimy wpierw pozbyć się zsystemu jego poprzedniej wersji, tj. Office 2013. Pakietzainstalujemy bez problemów zarówno na Windows 7 jak i nanajnowszych kompilacjach Windows 10. Po dość ślamazarnym procesieinstalacji, pierwsze co zobaczymy, to zmiany w interfejsieużytkownika. Nic specjalnego, ot po prostu każda aplikacja zpakietu ma teraz wyróżniający ją kolor okien. Interfejs Wstążkinie powinien być zaskoczeniem dla kogokolwiek, kto korzystał zpoprzednich wersji Office.

Ta wersja pod spodem przynosi jednak o wiele więcej ciekawychrzeczy dla końcowego użytkownika, niż poprzednia, przygotowanagłównie z myślą o korporacyjncyh administratorach iprogramistach. Przede wszystkim aplikacje Office 2016 mająbezpośredni dostęp do plików w chmurze OneDrive – możemy z ichpoziomu tworzyć, otwierać, edytować i zapisywać dokumenty.Jednocześnie usprawnienia w Outlooku mają pomóc w załączaniutakich dokumentów Office i konfigurowaniu uprawnień dostępu donich.

Co ważne, dzięki połączeniu Worda 2016 i Office Online,możliwe ma już być wspólne redagowanie przechowywanych w OneDrivedokumentów bez skazywania się na zubożoną przeglądarkową wersjęedytora. W czasie rzeczywistym widzimy co robią nasiwspółpracownicy, podobnie jak to jest np. w Dokumentach Google. Wkolejnych testowych wersjach taki mechanizm pracy grupowej zawita doExcela i PowerPointa.

Obraz

Microsoft chwali się też bystryminarzędziami, które pozwolić mają na wyciągnięcie z Officewięcej niż było to możliwe do tej pory. Pomoże w tymwyszukiwarka Tell Me, dzięki które dowiemy się jakiego poleceniaużyć, pisząc co chcemy zrobić, Insights, które wyszukujekontekstowej informacji z Sieci dla wskazanych fragmentów treści,oraz Clutter, zarządzający filtrowaniem i porządkowaniem skrzynkiodbiorczej Outlooka na podstawie obserwowanych skłonnościużytkownika.

Excel 2016 ma być podstawowymnarzędziem analityków, za sprawą takich funkcji jak automatycznetworzenie prognoz z dostępnych ciągów danych czy intuicyjnełączenie i kształtowanie źródeł danych (nie tylko prostetabelki, ale np. źródła z klienta SAP czy nieustrukturyzowanedane z nierelacyjnej bazy Hadoop). Ulepszone tabele przestawnepozwolą zaś na budowanie modeli danych, automatyczne grupowanie czyintuicyjną analizę na tabelach liczących nawet setki milionówwierszy. Uzyskane zaś wyniki będą mogły być wizualniezaprezentowane w licznych nowych formach grafów i wykresów.

Obraz

Administratorzy również mająpowód, by się nowym Office 2016 (w wersji Enterprise) pobawić –dostają nowe mechanizmy bezpieczeństwa i kontroli pracyużytkowników (w tym możliwość zdalnego narzucania i wymuszaniapolityk w zakresie tworzenia i współdzielenia treści, zarządzaniaprawami dostępu do informacji dla diagramów Visio), mogą teżwłączyć w Outlooku wieloskładnikowe uwierzytelnianie. Dostająteż do ręki narzędzia służące do lepszego zarządzania ruchemsieciowym (będzie można stosować priorytetyzację i dławienieruchu), łatwiej instalować łatki dla pakietu Office i prościejzarządzać aktywacją dostępu do Office 365.

Jeśli chcecie wypróbowaćmożliwości nowego pakietu biurowego z Redmond, zapraszamy do naszego działu z programami. Sieciowy instalator to zaledwie 3,7 MB, ale pobraniecałości może zająć przy tak obciążonych łączach jak to jestobecnie nawet kilka godzin.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)