WindowsGryAkcja i strzelankiDoom

Doom1.9

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Po tym jak Wolfenstein 3D szturmem zdobył rynek, stając się z miejsca kultową strzelanką, twórcy tytułu z id Software natychmiast zabrali się za przygotowywanie następnego, dużo nowocześniejszego dzieła z nurtu FPS. Niezapomniany Doom zadziwił wielu nie tylko lepszą oprawą graficzną i udźwiękowieniem, lecz przede wszystkim brutalnością. Krew leje się tutaj rozpikselowanymi, ale jednak strumieniami.

Zamiast weterana wojennego, tym razem wcielamy się w bezimiennego kosmicznego żołnierza, który został wysłany z misją na Marsa tylko po to, by na miejscu musieć się zmierzyć z kolejnymi zastępami demonicznych potworów. Należy dotrzeć do końca każdego z dokładnie zaprojektowanych, wielopoziomowych etapów, po drodze starając się przeżyć, odnajdując potężniejsze bronie, amunicję do nich, zapasy życia czy karty potrzebne do otwierania zamkniętych drzwi. Zabawie towarzyszy niezwykła muzyka.

Tak jak w protoplaście, w Doomie również zawarto niejedne sekretne pomieszczenie do odkrycia. Była to zarazem jedna z pierwszych pozycji oferujących rozgrywkę sieciową, czyli walkę na liczbę zabójstw pomiędzy graczami korzystającymi z komputerów PC połączonych w sieć. Starsi będą pamiętać niejedną noc zarwaną na wieloosobowym szaleństwie pod jednym dachem. Gra obsługuje także fanowskie modyfikacje i mapy.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania cały pierwszy epizod opowieści, na który składa się dziewięć poziomów. Daje to dość duży wgląd w mechanikę rozgrywki.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Producentid Software
Liczba pobrań6 844
Data aktualizacji16 lis 2015
Rozmiar pliku2.39 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (shareware)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)