Dostarczanie paczek usprawnią roboty od współzałożycieli Skype’a

Dostarczanie paczek usprawnią roboty od współzałożycieli Skype’a

Dostarczanie paczek usprawnią roboty od współzałożycieli Skype’a
02.11.2015 20:56

Patrząc na ostatnie plany Amazonu widać, że drony są przyszłością dostarczania zakupionych w Internecie produktów. Kurierów, oczywiście nie w pełni, wyręczą skomputeryzowani latający doręczyciele. Taki sposób ma usprawnić dostarczanie paczek. Inne, równie interesujące rozwiązanie zaproponowała firma składające się ze współtwórców Skype’a. Starship Technologies chce wykorzystywać roboty poruszające się po drogach.

Według ambitnych planów Starship Technologies paczki miałyby być dostarczane przez niewielkie roboty na kółkach. Służyć mają one do przewożenia produktów na małych odległościach, w promieniu około 5 kilometrów. Oczywiście roboty są autonomiczne, chociaż cały system ma być nadzorowany przez ludzi. Po wysłaniu robota z przysyłką, jej odbiorca z wykorzystaniem mobilnej aplikacji będzie mógł cały czas śledzić jego aktualne położenie.

Obraz

Roboty mają poruszać się z prędkością niecałych 7 km/h. To niewiele i mogłoby się wydawać, że zwiększy to czas dostarczenia paczki. Jednak jedna dostawa ma trwać od 5 do 30 minut, a więc produkt szybko do nas dotrze. Oczywiście szybko od miejsca z którego wysłany został robot. Kolejną zaletą mają być znacznie mniejsze koszty, według Starship Technologies nawet 10 krotnie. Z pewnością wpływ na to będzie miał zastosowany w robotach napęd, ponoć elektryczne silniki mają zużywać naprawdę mało energii. Do komunikacji z klientem mają być wykorzystywany wbudowane głośniki i mikrofony. Natomiast w celu odebrania zamówionego produktu będziemy musieli skorzystać z odpowiedniej aplikacji.

Local Delivery Robot by Starship Technologies

Roboty zaproponowane przez Starship Technologies sprawdzą się tylko w określonych warunkach. Ze względu na niewielki zasięg mogą one być wykorzystywane tylko w miastach. Nie stanowią one więc realnej konkurencji dla dronów i obecnych metod dostarczania przysyłek, ale jak najbardziej mogą stać się bardzo dobrym uzupełnieniem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)