Dotykowy Office dostępny już dla wszystkich zainteresowanych

Dotykowy Office dostępny już dla wszystkich zainteresowanych
Redakcja

07.01.2015 09:04, aktual.: 07.01.2015 15:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W połowie listopada ubiegłego roku Microsoft zaprezentował pakiet Office dla tabletów z systemem Android. Początkowo był on dostępny jedynie dla osób zapisanych do odpowiedniej grupy testującej w systemie Google, ale teraz sytuacja ta ulega zmianie – firma postanowiła wprowadzić wszystkie swoje sztandarowe aplikacje do sklepu Play w formie dostępnej dla każdego zainteresowanego.

Tym oto sposobem, Word, Excel i PowerPoint w wersjach testowych może zainstalować niemal każdy posiadacz tabletu z Androidem. Nie są już potrzebne żadne zaproszenia, a także dołączanie do grupy testerów w ramach sieci społecznościowej Google+. Całkiem możliwe, że krokiem tym Microsoft chce zbudować w użytkownikach świadomość istnienia w sklepie Google Play tego typu aplikacji: gdy wyjdą one z fazy testowej wystarczy zmienić nazwy, same programy nadal będą w sklepie i użytkownicy mniej zaawansowani powinni je wtedy bez problemu odnaleźć, a także móc od razu zapoznać się z ocenami innych osób.

Obraz

Wspomniane aplikacje są w stanie współpracować z tabletami o rozmiarach ekranu od 7 do 10,1”. Kolejnym warunkiem koniecznym do spełnienia jest posiadanie Androida w wersji KitKat lub Lollipop – niestety nie wiadomo, czy pakiet będzie kiedykolwiek zgodny ze starszymi wersjami. Poszczególne programy są instalowane osobno, zajmują sporo, bo od 200 do 300 MB. Z ich poziomu możemy edytować już istniejące dokumenty, tworzyć zupełnie nowe, a także po prostu je wyświetlać zachowując zgodność z rozwiązaniami stosowanymi przez Microsoft. Możliwe jest także korzystanie ze zintegrowanego z pakietem konta Dropbox.

Co prawda z mobilnej wersji Office da się korzystać na Androidzie, ale nie jest to wcale rozwiązanie takie proste, jak mogłoby się wydawać sympatykom tzw. „ery post-PC”: o ile dotyk doskonale spełnia swoje zadanie w prostych aplikacjach czy grach, o tyle w przypadku pakietu biurowego zadanie utrudnia. Klawiatura jest więcej niż wskazana, o czym możecie przekonać się z naszego testu Worda Preview, Excela Preview i PowerPointa Preview. Niestety poszczególne aplikacje nadal nie są w stanie pracować na urządzeniach z procesorami Intela, które stają się przecież coraz popularniejsze w świecie Androida. Rzecz jasna są to nadal wersje testowe, które nie musza zachowywać się stabilnie, a co za tym idzie, możliwe, że kolejne aktualizacje Technical Preview rozwiążą te problemy.

Kiedy zobaczymy wersję stabilną? Tego dokładnie nie wiadomo, ale biorąc pod uwagę fakt, iż Office jest obecnie jednym z najważniejszych produktów Microsoftu nie powinniśmy obawiać się ewentualnego powolnego rozwoju tych aplikacji. Teraz warto poczekać jeszcze na wersję odświeżoną pakietu dla platformy Windows Phone. Ostatnio pracownicy firmy stwierdzili, że nie zapomnieli o własnym systemie i już w najbliższym czasie możemy spodziewać się naprawdę interesujących zmian.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)