Dragon Age niedostępne dla Polaków w czerwcowym Games with Gold

Dragon Age niedostępne dla Polaków w czerwcowym Games with Gold

Dragon Age niedostępne dla Polaków w czerwcowym Games with Gold
Przemysław Chrzempka
16.06.2017 17:04, aktualizacja: 16.06.2017 20:53

Program Games with Gold to dodatkowa korzyść z posiadania płatnego konta Xbox Live Gold, dzięki któremu wszyscy posiadacze konta Gold otrzymują możliwość bezpłatnego pobrania wybranych tytułów przez ograniczoną ilość czasu. W każdym miesiącu udostępnianych jest kilka produkcji, których roczna wartość wynosi 2500zł. Każda osoba z płatnym abonamentem z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego. Z usługi Games with Gold mogą skorzystać zarówno użytkownicy Xbox 360, jak i Xbox One. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy mają dostęp do tych samych tytułów.

Games with Gold udostępnia nowe gry zawsze pierwszego oraz szesnastego dnia miesiąca. Tytuły oferowane na konsolę Xbox 360, są możliwe do pobrania przez dwa tygodnie, natomiast te na Xbox One pobrać można przez miesiąc, począwszy od daty udostępnienia. Dzięki wstecznej kompatybilności Xbox One, możemy pobrać również gry udostępniane przez usługę Games with Gold na konsolę Xbox 360.

Obraz

W czerwcowej ofercie Games with Gold znajdują się:Watch Dogs – gra dostępna od 16 czerwca do 15 lipca (Xbox One)Zoo Tycoon – gra dostępna od 16 czewca do 15 lipca (dostępne tylko w japońskim MS Store)Dragon Age: Początek - gra dostępna od 16 czerwca do 30 czerwca (Xbox 360)BattleBlock Theater - gra dostępna od 16 czerwca do 30 czerwca (Xbox 360)

Najciekawszym tytułem z listy jest zdecydowanie Dragon Age: Początek. Niestety, jak się okazało, nad Wisła nie otrzymamy tego tytułu w ramach usługi Games with Gold. Problemem okazała się licencja i wynikająca z niej blokada regionalna. Zamiast zagrać w Dragon Age: Początek, możemy dać szansę produkcji BattleBlock Theater, która oczywiście nijak ma się do DA. Wnioski nasuwają się same: Polska po raz kolejny pomijana jest przez globalne branże gier komputerowych, które traktują nasz kraj po macoszemu. Miejmy nadzieję że Microsoft załatwi sprawę jak najszybciej, ale póki co nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na informacje na ten temat.

Na otarcie łez mamy Zoo Tycoon, które pobrać można bezpośrednio z japońskiej strony Windows Store. Warto wykorzystać tłumacza w przeglądarce, żeby wybrać odpowiednie opcje. Możemy także zmienić region konta na JPN, w tym celu wystarczy wejść na stronę xbox.com i zalogować się na swoje konto. W lewym dolnym rogu ekranu widnieje przycisk odpowiedzialny za możliwość zmiany regionu. Po wykonaniu tych czynności, można dodać grę do swojego konta w ramach Games with Gold. Wykonując te czynności poprzez stronę www po pobraniu gry, możemy bez zbędnych komplikacji z powrotem zmienić region konta na PL.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)