Dropbox ułatwi otwieranie plików z poziomu swojej strony

Dropbox ułatwi otwieranie plików z poziomu swojej strony

Dropbox ułatwi otwieranie plików z poziomu swojej strony
Paweł Piskurewicz
06.02.2015 12:49, aktualizacja: 10.02.2015 10:56

Pomimo upływu lat Dropbox wciąż pozostaje jednym z najpopularniejszych miejsc do przechowywania i udostępniania plików. Jednak coraz mocniejsza konkurencja ze strony takich usług jak OneDrive, Dysk Google czy też MEGA wymusza na wszystkich ciągłe udoskonalenia i zmiany. Najnowsza z nich pozwala użytkownikom Dropboxa otwierać pliki z poziomu przeglądarki w programach desktopowych.

350131027483781057

Podobne rozwiązanie pod koniec ubiegłego roku do swojej usługi wprowadziło Google. Jak działa ono w praktyce? Po zalogowaniu się na nasze konto Dropbox z poziomu przeglądarki, musimy wybrać interesujący nas plik. W oknie jego podglądu obok opcji udostępnij, a w miejscu dawnego pobierz pojawi się przycisk uruchom. Po jego wybraniu zostanie uruchomiony domyślny program przypisany w naszym systemie dla danego formatu. Niestety opcja ta nie działa w przypadku plików, których nie synchronizujemy. To znacznie ogranicza możliwości jej zastosowania. Nie tylko musimy posiadać kopię wszystkich plików na dysku, ale również korzystać z aplikacji webowej do ich przeglądania.

W przeciwieństwie do rozwiązania wprowadzonego przez Google, nasza przeglądarka nie wymaga żadnej dodatkowej wtyczki, a jedynie zainstalowanej aplikacji Dropbox. Nie ważne czy korzystacie z Chrome, Firefoksa, Internet Explorera, czy też innej przeglądarki. Dotyczy to zarówno systemu Windows, jak i OS X. Aby skorzystać z nowej opcji należy zaktualizować aplikację Dropbox do wersji 3.2.3. Możecie ją pobrać z naszej bazy aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)