Dropbox: wieloplatformowa chmura teraz także dla Xbox One

Dropbox: wieloplatformowa chmura teraz także dla Xbox One

Dropbox: wieloplatformowa chmura teraz także dla Xbox One
Oskar Ziomek
12.12.2016 21:24, aktualizacja: 12.12.2016 21:46

Twórcy jednego z najpopularniejszych wirtualnych dysków – Dropboxa – przygotowali dla swoich użytkowników kolejną nowość. Chociaż zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o nowej wersji mobilnej aplikacji tej usługi, już dzisiaj Dropbox poszerza swoją ofertę o aplikację przeznaczoną dla użytkowników konsoli Xbox One. To pierwszy uniwersalny program w sklepie Windowsa, który pozwoli obsłużyć wirtualny dysk w chmurze bezpośrednio na telewizorze, dzięki wykorzystaniu konsoli Microsoftu.

Dropbox to dysk internetowy oferujący zarówno darmowe, jak i płatne plany taryfowe, do którego dostęp zapewniony jest z wielu platform. Pobrać można aplikacje dla Windowsa, macOS-a, Linuxa, Androida, iOS-a oraz Windows Phone’a. Istnieją także nieoficjalne implementacje, nawet na komputery Raspberry Pi. Dołączenie do tej listy konsoli Xbox One pozwoli dotrzeć do zapisanych zdjęć czy filmów z kolejnego urządzenia, a tym samym poszerzy grono potencjalnych użytkowników wirtualnego dysku. Od teraz, by pochwalić się zdjęciami z ostatniej wycieczki w trakcie przyjęcia w domu, wystarczy uruchomić telewizor i konsolę, a następnie wyświetlić pokaz na dużym ekranie.

Interfejs aplikacji został dostosowany do wygodnej obsługi przy pomocy pada lub pilota
Interfejs aplikacji został dostosowany do wygodnej obsługi przy pomocy pada lub pilota

Funkcjonalność Dropboxa w wersji dla Xboksa One, już od pierwszej udostępnionej kompilacji, ma niewiele odbiegać od możliwości aplikacji dostępnych dla innych systemów. Nawigację dostosowano specjalnie do obsługi przy pomocy pada lub pilota. Gracze będą mogli zarówno wgrywać do chmury nowe pliki, komentować już istniejące, jak i udostępniać je znajomym.

Najciekawiej rozwiązano jednak odtwarzanie, dając do dyspozycji funkcję streamingu: podczas wyświetlania filmów i zdjęć, będą one na bieżąco pobierane z Internetu, by nie obciążać dodatkowo dysku twardego konsoli. Alternatywnie, użytkownik będzie miał możliwość celowego pobrania danych na konsolę , aby mieć do nich późniejszy dostęp offline. Twórcy nie podali żadnych informacji, co do dostępności Dropboxa dla użytkowników konsoli Xbox 360 – taka wersja najprawdopodobniej nie zostanie wydana.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)