Dual SIM ma trafić do iPhone’a 8 – tak można sądzić z wniosków patentowych

Dual SIM ma trafić do iPhone’a 8 – tak można sądzić z wniosków patentowych

Dual SIM ma trafić do iPhone’a 8 – tak można sądzić z wniosków patentowych
13.12.2016 14:41

Dla Apple, tak jak i dla innych firm premium, bogacące się Państwo Środka, staje się coraz atrakcyjniejszym rynkiem. Dotarcie do setek tysięcy potencjalnych klientów brzmi na tyle zachęcająco, że w planach ma być specjalna wersja iPhone’a, dostępna wyłącznie w Chinach. Różnić się będzie od zwykłych modeli obsługą dwóch kart SIM.

Na łamach Weibo pojawiły się zrzuty pochodzące z patentów złożonych przez Apple. Mają one dotyczyć planów związanych ze zdobyciem chińskich klientów, czyli dokładniej przystosowaniem iPhone’a do wymogów tamtego rynku. W Chinach standardem są smartfony z Dual SIM, dwa gniazda znajdziemy nawet w najtańszych modelach. Jeśli więc Apple chce konkurować z tamtejszą elitą, z Xiaomi na czele, to musi zaoferować produkt atrakcyjny właśnie dla chińskiego odbiorcy.

źródło: gizmochina.com
źródło: gizmochina.com

Patenty zostały złożone 5 lutego i 2 marca 2016 roku. Pierwszy z nich dotyczy wyboru karty SIM, drugi związany jest z zarządzaniem energią w przypadku wersji Dual SIM. Możliwe, że już następny smartfon Apple pojawi się z funkcją Dual SIM lub przyjdzie nam poczekać do premiery iPhone’a 8. Mimo iż mówi się, że iPhone 8 ma przynieść wyczekiwane duże zmiany, to wątpimy by wprowadzenie Dual SIM dotyczyło także Europy czy USA, najpewniej specjalna edycja będzie przeznaczona wyłącznie na Chiny.

Nie mamy do czynienia z oficjalnymi informacjami, Apple mimo wielu przecieków, zawsze o nowościach mówi dopiero podczas premierowej prezentacji. W związku z tym, na wiele pytań nie mamy jeszcze odpowiedzi, chociażby nie wiemy, czy za Dual SIM trzeba będzie dodatkowo zapłacić, czy też w Chinach pojawi się podstawowa edycja iPhone’a? Mieszkańcom Państwa Środka pozostaje więc czekać na iPhone’a stworzonego z myślą o nich, którego my będziemy im zazdrościć. Może niektórzy taką wersję zamówią sobie przez AliExpress?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)