Duża aktualizacja Windowsa wstrzymana dla komputerów z dyskami SSD Intela

Duża aktualizacja Windowsa wstrzymana dla komputerów z dyskami SSD Intela

08.05.2018 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo testów, sprawdzenia ostatnich kompilacji w ramach programu Insider, nowa aktualizacja Windowsa 10 okazała się jednak problematyczna. Pisaliśmy już o błędach powodujących zawieszanie się systemu podczas korzystania z wybranych aplikacji czy niższej wydajności w grach. Okazuje się, że awarie mają jeszcze pojawiać się u użytkowników dysków SSD Intela.

Kwietniowa aktualizacja Windows 10 został wstrzymana dla wybranych komputerów. W przypadku wybranych dysków SSD wyprodukowanych przez Intela, po zainstalowaniu nowego wydania, system może się nie uruchomić. Wówczas użytkownik zostaje z niesprawnym komputerem.

Osoby posiadające dysk SSD Intela nie powinny zobaczyć aktualizacji w Windows Update. Do czasu usunięcia błędów, odradzana jest ręczna instalacja nowego wydania. Firma Microsoft pracuje nad rozwiązaniem, ale wciąż dokładna przyczyna braku kompatybilności nie jest znana. Co więcej, nie istnieje obejście problemu.

Po udostępnieniu poprawki, kwietniowa aktualizacja ponownie będzie dostępna. Data wydania łatki nie została ujawniona. W związku z tym, że jeszcze nie wszystkie błędy zostały wyłapane, powinniśmy wstrzymać się z ręczną aktualizacją na wszystkich komputerach, nie tylko na tych z dyskami Intela.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (104)